Rolety zewnętrzne ARZ Solar

Okna dachowe zaskakują innowacyjnością rozwiązań i wielkim wyborem zarówno samych okien, jak i akcesoriów okiennych. Poznaj rodzaje okien dachowych dzięki profesjonalistom z firmy Fakro.

Moderator: FAKRO

lukastt
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2020, 12:33
Rolety zewnętrzne ARZ Solar

autor: lukastt » 04 mar 2020, 12:40

Witam,

Posiadam okna dachowe FTU-V U3.

Zamierzam założyć rolety zewnętrzne ARZ - niestety nie mam doprowadzonej elektryki do okien, więc rozważam wersję ARZ Solar - z akumulatorem ładowanym przez słońce.

I tutaj rodzi się problem - okno na którym chce zamontować roletę jest od połnocy. Na stronie Fakro jest napisane że nie zalecacie Państwo montażu takiej rolety od strony połnocnej.

Dodam że wokół domu nie mam drzew, słyszałem że akumulator w pełni naładowany wytrzymuje nawet 300 cykli otwarcia/zamknięcia.

1) Czy faktycznie od strony północnej nie ma szans to poprawnie funkcjonować ?
2) Czy taki akumulator w razie problemu - da się jakoś w miarę łatwo wyjąć i np. doładować prądem z sieci po zimie ?
3) Ile kosztuje taki akumulator, jeśli zaszłaby potrzeba jego wymiany po paru latach ?

4) I najważniejsze - czy taką roletę można jakoś otworzyć awaryjnie, jak akumulator padnie ? Wiem że konkurencja - Velux, daje taka możliwość - jak jest w Fakro ?

Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 487
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Rolety zewnętrzne ARZ Solar

autor: FAKRO » 23 mar 2020, 9:16

Witam,
Od strony północnej trzeba rzeczywiście zachować ostrożność. Mała ilość światła, może być nie wystarczająca do naładowania akumulatorów w pełni.
Każda sytuacja jest jednak inna - ustawienie budynku w stosunku do kierunków geograficznych, kąt nachylenia dachu, budowa dachu, otoczenie - wszystko to wpływa na ułożenie panelu w stosunku do słońca.
Nie jesteśmy więc w stanie dać 100% gwarancji, że roleta będzie działała tak samo jak w warunkach dobrego oświetlenia.
Niemniej jednak, przyjmując, że ograniczymy korzystanie z rolety do minimum (korzystanie - czyli otwieranie i zamykania) do 1-2 razy dziennie, czyli rano i/bądź wieczorem, wykonamy cykl pracy otworzymy/zamkniemy - roleta powinna działać bez zarzutów.

Na pewno zimą należy zmniejszyć do minimum ilość cykli otwórz/zamknij, bo niska temperatura będzie obniżać sprawność akumulatorów. W zimie też powinno się uważać na śnieg - roleta pozostawiona w pozycji z rozsuniętym pancerzem, jeśli się rozładuje - możemy nie mieć możliwości jej zwinięcia - a jeśli spadnie na nią śnieg w dużych ilościach (powyżej ok 10 cm) może ją zniszczyć.

Baterię można naładować, ale konieczne jest jej wyjecie z kasety, a to odbywa się od zewnątrz - trzeba się wychylić nad okno jak przy montażu.

Ładowarkę do naszych baterii można kupić - koszt to ok 250,00 zł netto.

Nowy akumulator można zakupić przez serwis - koszt to ok 250.00-300,00 zł netto.

Reasumując - roletę można spróbować zamontować oraz testować. W lecie, przy niewielkiej ilości cykli pracy, roleta powinna działać bez zarzutów. Zimą, sugerujemy zwrócić szczególną uwagę i kontrole poziomu baterii (możliwa z pilota) i przy spadku poziomu naładowania - konieczne będzie wymontowanie baterii i jej doładowanie na ładowarce.
Z poważaniem
Konsultant FAKRO


Wróć do „Okna dachowe Fakro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów