Przerobienie uszkodzonego tarasu na taras zielony.

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

drollen
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2011, 16:38
Przerobienie uszkodzonego tarasu na taras zielony.

autor: drollen » 27 lip 2011, 7:09

Witam,
Chciałbym zasięgnąć fachowej wiedzy, muszę zacząć od słowa niestety, niestety mam już gotowy taras, powierzchnia około 90m2, pod tarasem pomieszczenie ogrzewane. Nie znam się dobrze na budowach dlatego zawierzyłem fachowcom a oni dawali mi gwarancję na 100 lat , oczywiście ustną. Po pierwszym roku przez jeden świetlik przedostaje się woda do pomieszczenia poniżej, woda także znalazła sobie gdzieś miejsce i dostaje się do pomieszczenia z którym sąsiaduje taras (na tym samym poziomie). Z tego co widziałem to świetliki (ich płaszcz z blachy ocynk.) były pomalowane farbą antykorozyjną, następnie były osadzone na żelbecie, następnie papa termozgrzewalna , na to następna papa tylko o innej gramaturze , później nie znam dokładnie kolejnych warstw, wiem że był dany 2x styropian 5 cm, była też wylewka, były też wykorzystywane specjalne mazie do hydroizolacji , wiem że była dana także zaprawa sucha na której był wykonany spad w kierunku do barierki (cały taras ma zrobiony spad do środka i środek kierowany jest w stronę barierki gdzie pod tarasem jest rynna), była też dana siatka z drutu na całej powierzchni tarasu, fuga mrozoodporna a także płytki gresowe mrozoodporne. Sytuacja jest taka że taras gdzieś przesiąka nie wiadomo za bardzo gdzie a to że woda wychodzi pod jednym ze świetlików może być przesiąkiem akurat nie przy nim. Jak widać na zdjęciach dookoła tarasu są mury i tak z dwóch stron mur został dobudowany do istniejącej ściany sąsiada a nad murami została wykonana blacharka z kapinosami (to raczej pewny punkt i tam woda pomiędzy murami nie powinna się przedostawać, z jednej strony taras graniczy z domem. Po różnych pomysłach na naprawę tarasu i ogromnych kosztach (w okolicach 50 tys) , myślę bardzo poważnie nad tarasem zielonym , słyszałem że tak i tak trzeba go dobrze zaizolować, czyli skuć wszystko co na nim leży i zrobić od nowa nowe ocieplenie i hydroizolację i tu właśnie pytanie - Czy warto jest zainwestować w taras zielony , (myśląc o tarasie zielonym mam na myśli trawę , żwir i ewentualnie w miejscach gdzie będzie żwir położenie na nim płytek granitowych na membranach , czyli gdzieniegdzie trawa a w niektórych miejscach żwir z płytkami tam gdzie będzie np alejka lub placyk na krzesła. Jeśli ktoś wie to jakie są koszty budowy tarasu zielonego (to co widać na zdjęciach kosztowało około 30 tys). Jak wygląda używanie / konserwacja takiego tarasu (wiem że taras taki jak mam teraz tak naprawdę jeśli byłby dobrze zrobiony to nie wytrzyma więcej niż 10 lat ponieważ działają na niego duże siły termiczne , a każdy materiał jak klej lub inne warstwy ma swoją wytrzymałość podaną w cyklach, podobno inaczej to wygląda z tarasem zielonym , mniej się nagrzewa a tym samym inaczej pracuje w zimie i w lato.
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam Tomek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Melting_SA
Re: Przerobienie uszkodzonego tarasu na taras zielony.

autor: Melting_SA » 27 lip 2011, 7:38

Obrazek

jeśli zerwiesz płytki i dalej zastosujesz izolację zespoloną lub wylejesz żywiczną powłokę bez fug to masz po sprawie. Pamiętaj o dylatacjach,fasetach,taśmach i odpowiedniej staranności.

drollen
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2011, 16:38
Re: Przerobienie uszkodzonego tarasu na taras zielony.

autor: drollen » 29 lip 2011, 11:42

Dziękuję za odpowiedź, czy faktycznie wystarczy zerwać płytki, uszczelnić świetliki i pokryć cały taras jeszcze jedną hydroizolacją np jakimiś żywicami ? Balustrada w tym momencie przechodzi przez wszystkie warstwy tarasu , wcześniej była przytwierdzona do żelbetu i wokoło niej były robione warstwy , chciałbym ją odciąć i przymocować do czoła tarasu czy jest po co ? Czy zostawić tak jak jest ?
Pozdrawiam Tomek


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów