izolacja tarasu

Właściwe uszczelnienie poszczególnych elementów konstrukcyjnych domu ma kolosalne znaczenie dla jego trwałości i późniejszych warunków mieszkania w domu. Właściwego zabezpieczenia wymagają też, np. tarasy. Zdarzają się również sytuacje, kiedy musimy użyć materiałów uszczelniających do napraw czy remontów. W tym dziale znajdziesz praktyczne porady na temat wszelkiego rodzaju uszczelnień.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

andrzej 56
izolacja tarasu

autor: andrzej 56 » 30 lis 2005, 13:58

Czy ktoś zna sumiennego wykonawcę izolacji tarasu? Mam straszne zacieki.
Jestem z W-wy.

Z góry dziękuję za informację.

Gość

autor: Gość » 10 sty 2006, 10:50

Zamieść ogłoszenie na stronie serwisu e-izolacje.pl

Gość

autor: Gość » 21 lut 2006, 13:04

Poczytaj trochę o tym jak taras powinien być zrobiony, żeby cię nikt w trąbę nie zrobił i skontaktuj się z jakimś autoryzowanym wykonawcą, bo taras to wyższa szkołą jazdy. Firma Deitermannn przeprowadza szkolenia wykonawców tarasów, więc może zadzwoń do deitermanna i niech ci kogoś polecą.

Gość

autor: Gość » 21 lut 2006, 21:19

Nie przesadzaj! nie ma prostrzej izolacji wodnej niż taras. Mrozoodporna płytka, takiż klej i fuga. I NAJWAŻNIEJSZE STARANNOŚC WYKONANIA. Reszta to naciądganie.

Gość

autor: Gość » 28 lut 2006, 10:34

Nie ma gorszej rzeczy niż taras. A skoro to takie proste, to czemu na większości tarasów odpadają płytki, płytki cokołowe na tarasach na gruncie, skąd przecieki i zawilgocenie izolacji termicznej w płycie tarasu? Właśnie z błędnego wykonania obróbek, uszczelnienia w narożasz i niedbalstwa przy wykonywania detali wokół balustrad. Tak się tylko mówi, że to kwestja prawidłowego wykonania, tylko mało kto to potrafi zrobić.

BDB

autor: BDB » 01 mar 2006, 12:55

Witam.
Taras jest jednym z trudniejszych elementów budynku. O tym świadczy ilość usterek i problemów z tarasami. W większości przypadków są to błędy projektowe, a błędy wykonawcze są jedynie ich powieleniem.
Taras wymaga zawsze takiego doboru warstw, aby wyeliminowane było wykraplanie się pary wodnej w jego warstwach, ale z drugiej strony żeby była zapewniona dyfuzyjność oraz wodoszczelność.
Płytki, kleje i masy fugowe tzw. mrozoodporne nie mają z tym nic wspólnego. Płytki mają być możliwie jak najmniej nasiąkliwe, a kleje i masy fugowe zawsze typu "flex". Do tego dochodzi całe mnóstwo detali, które mają podstawowe znaczenie dla prawidłowego zachowania się tarasu w eksploatacji: progi drzwi, cokoliki, obróbka blacharska, słupki balustrad, odpływy, dylatacje itd.
Każdy taras wymaga oddzielnego potraktowania i nie ma ogólnej recepty. Żeby uniknąć kłopotów i zapewnić sobie komfort z użytkowania tarasu, koniecznie trzeba się zdać na specjalistę od fizyki budowli, a wykonawcy (dowolnemu) dać gotowe opracowanie, które musi zastosować - bez żadnych poprawek!
BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB, www.bdb.com.pl

Gość
Re: izolacja tarasu

autor: Gość » 06 mar 2006, 20:18

andrzej 56 pisze:Czy ktoś zna sumiennego wykonawcę izolacji tarasu? Mam straszne zacieki.
Jestem z W-wy.

Z góry dziękuję za informację.

    Polecam wypróbowanych wykonawców tarasów.
    Budownictwo Ogólne-G.Lewandowski-600-817-795
    CHATa-P.Buszmicz-607-352-884,
    P.Milczarek 663-647-278.

royvip
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:06

autor: royvip » 01 maja 2007, 17:30

Anonymous pisze:Nie przesadzaj! nie ma prostrzej izolacji wodnej niż taras. Mrozoodporna płytka, takiż klej i fuga. I NAJWAŻNIEJSZE STARANNOŚC WYKONANIA. Reszta to naciądganie.


Nie zgodziłbym sie z ta opinią choć nie jestem specjalistą budowlanym.Prawidłowe wykonanie izolacji tarasu to jest problem,z którym nie wszyscy sobie dobrze radzą (oprócz specjalistów budowlanych)W dzisiejszej erze postępu technicznego materiałów budowlanych nie problemu z materiałami,ale jest problem z prawidłowym doborze materiałów izolacyjnych i prawidłowego wykonania prac budowlanych.
royvip


Wróć do „Materiały uszczelniające”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów