Czym pokryć?

Właściwe uszczelnienie poszczególnych elementów konstrukcyjnych domu ma kolosalne znaczenie dla jego trwałości i późniejszych warunków mieszkania w domu. Właściwego zabezpieczenia wymagają też, np. tarasy. Zdarzają się również sytuacje, kiedy musimy użyć materiałów uszczelniających do napraw czy remontów. W tym dziale znajdziesz praktyczne porady na temat wszelkiego rodzaju uszczelnień.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

wojtekram
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2011, 12:50
Czym pokryć?

autor: wojtekram » 19 maja 2011, 13:15

Witam.
Dach na moim domu wykonany był w połowie lat 80. Na płyty wiórowe, które przytwierdzone są do krokwi naklejone zostały 2 warstwy papy. Teraz mam problem. Chciałbym /z powodu braku funduszy na nowy dach/ zerwać górną warstwę papy i położyć masę bitumiczną czyli po prostu nanieść pędzlem 2 warstwy tej masy. Szukając w internecie spotkałem wiele produktów służących do tego rodzaju pokryć /bitumex, icopal, izobud b, izoplast b, itp/ . W każdym przypadku było zastrzeżenie , że nie należy stosować na podłoża pokryte wcześniej preparatami smołowy. Papa na moim dachu była kładziona na rozgrzany lepik czyli smołę ponadto nie mam pojęcia czy jest to papa smołowa czy asfaltowa?
Mam kilka pytań w związku z tym:
1. Jak poznać jaka to jest papa?
2. Co się może dziać jeżeli jest to papa smołowa a mimo to pokryję ją tą masą bitumiczną?
3. Czy ewentualnie ją jakieś "lepiszcza", które można stosować na smoły?
Z góry dziękuję za porady :)

ekspert_znamitozrobisz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:13
Kontaktowanie:
Re: Czym pokryć?

autor: ekspert_znamitozrobisz » 03 cze 2011, 9:32

A nie prościej będzie zamiast tego użyć gontu bitumicznego? Dach będzie szczelny, a materiały z całą pewnością nie wejdą ze sobą w reakcję. Tak chyba będzie bezpieczniej i szybciej.

żann
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:12
Re: Czym pokryć?

autor: żann » 04 lip 2011, 7:12

Gont bitumiczny można łatwo zamontować samemu, a zwłaszcza falistą płytę Base, która ładnie się prezentuje na domku :) My rozpoczynaliśmy układanie od okapu, w kierunku przeciwnym do przeważającego kierunku wiatru.


Wróć do „Materiały uszczelniające”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów