Ile może kosztować remont łazienki?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bruno.koj85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 27 sie 2018, 9:05
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: bruno.koj85 » 10 maja 2019, 10:16

Do małej łazienki polecam takie rozwiązanie Obrazek

zlotykot
Aktywny
Aktywny
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: zlotykot » 13 maja 2019, 16:29

Dlatego, żeby ominąć te wszystkie problemy związane z remontem , to dobrze jest zatrudnić do tego jakąś dobrą ekipę remontową która tym wszystkim zajmie się za Ciebie.

InspektorIv
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2019, 15:20
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: InspektorIv » 08 cze 2019, 15:22

Witam,..poruszony temat jest dla mnie na porządku dziennym. Jednakże w przypadku nadzorowania prac wykonywanych przez firmy na podstawie właściwych umów i kar za zwłokę/usterki nie ma problemu z egzekwowaniem jakości i terminu. W przypadku prywatnych robót, zdaję sobie sprawę , że wygląda to zgoła inaczej. Dlatego po przeprowadzeniu remontu swojej łazienki postanowiłam podzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami.

Zacznijmy od tego, że czas i koszt remontu łazienki jest uzależniony od kilku czynników: min od stopnia skomplikowania wnętrza , rodzaju materiałów czy wielkości pomieszczenia. Na rynku jednak często zdarzają sie pseudo fachowcy , którzy rozciągając czas pracy wyłudzają w ten sposób większe kwoty za swoją usługę. Moim skromnym zdaniem to bardzo staromodne myślenie, ale to wątek na inny temat. Ważna jest właściwa organizacja, precyzja koncepcji właściciela i zaangażowanie wykonawcy by szukał sposobu a nie wymówek . W tym fachu , trzeba mieć na uwadze, że jest dużo malkontentów, fachmanów co lata robią tak samo i wtedy wszystko jest dla nich problemem (bo nowe przecież wymaga myślenia i umiejętności), a jeśli pracują u szefa to rozciągają w czasie by nabić godziny- choć mądry szef wie ile daną robotę powinno się robić , chyba że też naciąga. Dużo tych " ekspertów" nie wystawia gwarancji na swoje roboty, dlatego warto na etapie wyboru wykonawcy omówić swoje oczekiwania i sprawdzić czy zostaną spełnione i za jaką kwotę. Niech was nie zmylą tacy co mówią, że " tak na początku nie da się wycenić, że dopiero na koniec" bo uczciwy człowiek jest w stanie to wycenić a takie uciekanie tylko powinno wam dać do myślenia. Na szczęście jest dużo wykonawców i nie trzeba się użerać z partaczami i cwaniakami, którzy oczekiwania swojego klienta traktują za "zmianę" i "coś dodatkowego" byleby tylko wyciągnąć więcej lub nie brać za coś odpowiedzialności. Dobrze jest sporządzić notatkę z ustaleń, szkic z naniesionymi ważnymi informacjami tak by potem nie było wątpliwości, że Pan nie wiedział/nie słyszał ect. Najlepszym rozwiązaniem jest kiedy jedna firma czy "brygada" robi po kolei co należy, planuje robotę i robi z głową co po czym lepiej zrobić by uniknąć dodatkowych kosztów i przestoju w robocie. Innym rozwiązaniem jest zatrudnienie oddzielnie hydraulika, płytkarza, elektryka i ustalenie z nimi kto po kim wchodzi i co robi oraz sztywne terminy- tu jest warunek -że mamy do czynienia z poważnymi wykonawcami, którzy jak się umówią to dotrzymają słowa bo z tym bywa różnie...
Nie będę się odnosić do materiałów, bo to można częściowo policzyć - jak płytki, klej, armatura i wyposażenie. Co do pozostałych materiałów wszystko zależy od projektu. Można zawsze poprosić wykonawcę o wycenę materiałów . U mnie materiały do hydrauliki wyniosły 1500 zł .
Zatem skupię się tutaj na czasie i robociźnie...
Poniższy przykład pokazuje wariant z rozbiciem na poszczególnych fachowców.

Nie ma co się dawać robić w konia , dlatego powiem jak to u mnie wyglądało . Zaznaczę, że robione było wszystko nowe a stare wszystko zostało usunięte, powierzchnia łazienki to 6m2 , wysokość 2,7m, wystający komin ze ściany.

1-Skucie tynku ,posadzki, starych płytek i wyniesienie gruzu- 2 dni , 2 osoby.

Uwaga- dobry sprzęt i właściwe działania- dobre narzędzia.

2-Demontaż rur starej instalacji i położenie nowej - prysznic, wc-geberit, umywalka, pralka, grzejnik ( w tym kucie w ścianie bruzd i przejść) -3 dni- 2 osoby.

Uwaga- dobry sprzęt i właściwe działania- bruzdownice, wiertnice a nie wszystko tępym i słabym młotem ...

3-Elektryk -wentylator, halogeny, kinkiety ścienne , gniazdka/włączniki - 4 godziny 1 osoba.

4- nowe tynki- 1 dzień 2 osoby .

5- sufit podwieszany,ogrzewanie podłogowe i wylanie nowej posadzki- 1 dzień 2 osoby.

po tym nastąpiła przerwa z uwagi na schnięcie tynków i posadzki

6-Położenie płytek , (docinki płytek na kominie i stelażu wc)( podłoga całość -wymiary 15/60 i ściany pod sufit 30/60 ) 3 dni- 2 osoby

7- biały montaż 5 godzin - 2 osoby; elektryk wpadł na 2 godziny i założył oprawy ;dodam jeszcze - meble w zabudowie - montaż 1 osoba 5 godzin i pomocnik 2 godziny.

Można spokojnie przyjąć , że mała łazienka- czyli taka jaką ja miałam , ok 11 dni pracy za kwotę 5000zł robocizna - wszystko hydraulik/płytkarz/elektryk/( bez mebli) . Wszyscy zadowoleni , robota dobrze wykonana .

W wariancie gdyby robiła to firma mogłoby być podobnie co do terminu lub krócej, w zależności od organizacji prac .

Ważne również jest by zgłosić swoje prace w administracji/zarządcy/ wspólnocie w przypadku prowadzenia prac w bloku, a jeśli ingerujemy bardziej w ściany wymagane jest pozwolenie. Dobrą praktyką jest poinformowanie sąsiadów osobiście lub chociaż wywieszenie notatki z informacją o terminach i godzinach prac uciążliwych dla sąsiadów oraz kontaktem do osoby z którą mogliby skonsultować godziny kucia ( np matka z małym dzieckiem będzie bardzo wdzięczna :) czy też odcięcie wody).

O zachowaniu czystości i kontenerze na gruz nie muszę chyba pisać :)

Mam nadzieję, że komuś tym pomogłam.

Pozdrawiam.

Nie dajcie się naciągać!!!

arlett
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2019, 18:28
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: arlett » 30 cze 2019, 22:42

Wszystko zależy od tego jakich materiałów użyjesz i od wielkości łazienki. Nasza łazienka wyniosła nas 7 tysięcy na chwilę obecną. Jeszcze muszę zamówić armaturę łazienkową z Kludi i zestaw natryskowy.

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 449
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: rannata » 17 lip 2019, 11:41

Wbrew pozorom nie jest łatwo powiedzieć, ile może kosztować remont mieszkania. Szuka się na to odpowiedzi. Zobacz tutaj, jak oszacowano takie prace. A sama łazienka? To pomieszczenie, w którym nie warto szukać oszczędności. Materiały powinny być wysokiej jakości.

e-Rzecznik_Magnat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 403
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: e-Rzecznik_Magnat » 24 lip 2019, 12:39

Koszt remontu łazienki można zdecydowanie obniżyć stosując w niej farbę Ceramiczną lub Magnat Creative Kitchen & Bethroom, a płytki zostawiając jedynie na podłodze i kabinie prysznicowej. Da to z jednej strony efekt nowoczesnego, lekkiego wnętrza, z drugiej zaś znacznie zmniejszy koszt remontu
4.jpg
4a.jpg

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 302
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: bartnik1 » 27 lip 2019, 18:20

No chyba wiekszego wyboru i do tego za taką cenę nigdzie nie znajdziecie https://www.obi.pl/porady/lazienka-i-kuchnia/planowanie-i-remont-lazienki/baterie-umywalkowe-rodzaje-i-sposob-montazu/

ulik
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 27 cze 2011, 17:57
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: ulik » 29 lip 2019, 19:56

Jak szukacie fajnych płytek to odwiedźcie salon Bokaro , mają mnóstwo pięknych płytek, duży wybór. Można obejrzeć u nich ciekawe aranżacje.

Awatar użytkownika
Milosh
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2019, 14:32
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: Milosh » 30 lip 2019, 14:39

Metraż Twojej łazienki jest bardzo mały, także wcale nie musi kosztować to dużo.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 436
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: Kacper Biały » 31 lip 2019, 7:53

Łazinka to drogie do wykończenia pomieszczenie. Nie ma górnej granicy. Też trzeba mieć na uwadze to, że do łazienki muszą być stosowane odpowiednie gładzie, farby itd. – odporne na wilgoć. Gładź np. Acryl-Putz Renova się nadaje. To gładź wapienna odporna pleśnie i grzyby, które w łazienkach lubią się pojawiać

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: lideropinii » 31 lip 2019, 15:40

Materiały trzeba dobierać z głową, nie zawsze najdroższe znaczy najlepsze.

Pozdrawiamy, zespół Decoroom
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

luis12
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:27
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: luis12 » 01 sie 2019, 12:14

Koszty remontu są różne. Bardzo dużo zależy od tego jakich materiałów użyjesz. Wyposażenie łazienki znajdziesz m.in w Mestspj. Warto zrobić sobie listę potrzebnych rzeczy i podliczyć ile mniej więcej wyniesie remont.

asiax84
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 454
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: asiax84 » 08 sie 2019, 16:53

Zależy co chcesz w niej zrobić, ja chciałem wraz z żoną mieć sam tynk na ścianie i to nie wyszło drogo, firma P.P.H.U TYNKI KAROL WUKOWICZ wykonywała nam tą usługę i dzięki ich pracy tak naprawdę mamy ładne ściany w łazience

brzostek
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 07 maja 2017, 12:24
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: brzostek » 12 sie 2019, 16:21

Łazienka to po kuchni największy wydatek i najwięcej różnych niedoróbek jeśli wybierzemy nieodpowiedniego wykonawcę. Miałem ostatnio styczność z firmą Complete Home, która z łazienką uporała się bardzo dobrze (wreszcie dobrze ułożone płytki i normalnie zamontowana kabina). Może komuś przyda się ich pomoc. Osobiście wykonywałem instalację przed ich pracami, potem montaż urządzeń sanitarnych.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tiko64
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2019, 9:24
Re: Ile może kosztować remont łazienki?

autor: tiko64 » 13 sie 2019, 9:31

Remont łazienki potrafi za kosztować.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości

Gotowe projekty domów