Przyłącze wodne i kanalizacyjne w kuchni

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Repi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2017, 12:16
Przyłącze wodne i kanalizacyjne w kuchni

autor: Repi » 09 paź 2017, 12:46

Kuchnia w bloku w wymiarach: 290 cm długa x 210 cm szeroka
Rury w wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej - na długiej sicianie (290 cm + 55 cm do instalacyji głównej rury)
Zaleca się:
Podłączenie do zlewozmywaka (wysokość wyprowadzeń 40–60 cm od podłogi)
Przynajmniej 2% nachylenia odcinków rur w kierunku odpływu

Odpływ na wysokości 20 cm

Zlewozmywak obecnie w odległości około 1,10 m od odpływu. Po prawej stronie od zlewozmywaka stoi zmywarka oraz lodówka. Ponieważ rury idą zgodnie z zaleceniami do odpływu to nie można wsunąć do końca (do ściany) zmywarki i lodówki. Oczywiście oba urządzenia mają na dole specjalne wycięcie i miejsce na np. rury, aczkolwiek te rury zgodnie z zaleceniami idą mniejwiecej środkiem (szafek dolnych) zatem nie można dosunąć tych urządzeń.

Marzenie nr 1... Zlew w tym samym miejscu, ułożenie rur tak aby szły bezpiecznie dołem, tam gdzie urządzenia AGD mają specjalne miejsce. Wtedy wszystkie meble i urządzenia będą w jedniej lini.

Marzenie nr 2... Nowa kuchchnia, nowe sprzety AGD do zabudowy, zelw w rogu – po przeciwnej stronie sciany od odpywu w prostej lini, czyli okolo 300 cm (290 cm – 45 cm szafka narozna + 55 cm od ściany instalacyjnej do głównej rury), wszytko dosuniete do sciany, ułożenie rur tak aby szły bezpiecznie dołem, tam gdzie urządzenia AGD mają specjalne miejsce.

Marzenie nr 3... Rozbudowane marzenie nr 2 z pralką w kuchni :)

Proszę o porady jak spełnić moje marzenia :D

Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: tetate i 8 gości

Gotowe projekty domów