Plamy i zacieki na kominie.

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

posener
Plamy i zacieki na kominie.

autor: posener » 31 sie 2008, 10:34

Witam. Mam następujący problem z kominem ( a właściwie dwa). Pierwszą sprawą są zacieki jakie pojawiły się zimą 2 lata temu. W ciągu tego czasu dekarz był dwukrotnie i poprawiał uszczelnienie wokół komina lecz mimo to po ostatnich obfitych opadach zauważyłem nowe zacieki.

Drugą sprawą są szare, nieregularne, różnej wielkości plamy. Ciągle powstają nowe a niektóre stare się powiększają mimo iż od 4 lub 5 miesięcy ani razu nie było palone w kominku.

Cały pion kominowy ma 3 "otwory", jeden ze stalowym wkładem odprowadza spaliny z pieca gazowego, drugi wentylacyjny a trzeci odprowadza spaliny z kominka. Co ciekawe wszystkie opisane powyżej przypadłości dotyczą tylko tego kominkowego.

Dom został wybudowany 6-7 lat temu. Znakomita większość komina zbudowana jest z pełnej cegły z wyjątkiem niewielkiego odcinka z dziurawki. Część wystająca ponad dach jest z pełnej cegły klinkierowej.

Przemek

autor: Przemek » 01 wrz 2008, 11:17

dodaj zdjęcia do galerii

andrzejmaciejewski22
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2008, 6:52

autor: andrzejmaciejewski22 » 19 wrz 2008, 7:14

Przemek pisze:dodaj zdjęcia do galerii

Witam, mam podobny problem co pan Przemek tylko jeszcze oprócz uszczelnienia dachu również usuneliśmy tynk z ciemnymi plamami, malowaliśmy specjalnymi farbami i nic to nie daje. Plamy uporczywie wracają i powiększają się. Może ktoś zna środki na pozbycie się tych uporczywych plam.

robertm
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 15 wrz 2008, 8:24
Lokalizacja: Wrocław

autor: robertm » 19 wrz 2008, 7:36

Proponuje wstawić wkład kwasiak w komin od kominka no i oczywiście palić w kominku suchym liściastym drewnem.

zwykła cegła nie nadaje sie do komina a o zgrozo dziurawka brrr stąd te brązowe plamy są to smołowe substancje przenikające przez komin wkład powinien załatwić sprawe


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów