Kolektory viessmann.

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
posiadacz
Aktywny
Aktywny
Posty: 154
Rejestracja: 18 mar 2012, 19:29
Re: Kolektory viessmann.

autor: posiadacz » 08 gru 2015, 13:46

Kupując kolektory zwracajcie uwagę na gwarancję, bo często jest 2- lub 5-letnia. Albo jest na przykład na "sprawność optyczną" (autentyczne z karty kolektora nie powiem którego). Ciekawe jak użytkownik miałby taką sprawność później sprawdzić, kierując kolektor do badania w laboratorium jak na Solar Keymark za parę tysięcy EURO? Generalnie emblemaciki bywają ładne, czasem na 15 lat nawet, tylko są takie zapisy w karcie, które pozwalają odrzucić każde roszczenie gwarancyjne...
Inna kwestia to same firmy, które jak było do przewidzenia po zakończeniu dotacji 45% zniknęły z rynku, a teraz klient może co najwyżej szukać producenta, często w ... Chinach

herbatnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2015, 12:31
Re: Kolektory viessmann.

autor: herbatnik » 10 gru 2015, 12:35

Maksymalnie 5 lat gwarancji? To zdecydowanie mało. Panele fotowoltaiczne powinny mieć z 25 lat gwarancji. Bo ogólnie są opłacalne, ale jednak gwarancja w przypadku tak nietypowych urządzeń jest niezbędna.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Kolektory viessmann.

autor: Konsultant Viessmann » 10 gru 2015, 12:44

Kolega posiadacz mówi o kolektorach słonecznych a nie o panelach fotowoltaicznych, dla których rzeczywiście okresy gwarancyjne są długie i ograniczenia o maksymalnym spadku mocy to 25 lat.

Awatar użytkownika
posiadacz
Aktywny
Aktywny
Posty: 154
Rejestracja: 18 mar 2012, 19:29
Re: Kolektory viessmann.

autor: posiadacz » 10 gru 2015, 23:09

co innego gwarancja na panel PV na zachowanie 80% mocy po 25 latach pracy, a co innego gwarancja na ewentualne uszkodzenia. Zresztą gwarancja na 25 lat na zachowanie mocy w większości przypadków będzie bezwartościowa z prostego powodu. Większość "garażowych" firm tak szybko powstanie jak i zakończy działalność. Identycznie jest z "producentami" głównie kolektorów próżniowych, które zalały nasz rynek podczas programu "45%". Proszę zapytać klientów, albo poszukać na forach żale i poszukiwania serwisu firmy, której już na rynku nie ma. Gwarancja producenta? Owszem, ale zostaje wtedy w ... Chinach

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Kolektory viessmann.

autor: Konsultant Viessmann » 22 sty 2016, 11:25

Wcale nie musimy zostawiać gwarancji na moduły w Chinach!
Są też dobre prosperujące i pewne firmy w Europie - pod nosem :)

Ja oczywiście polecam z modułów fotowoltaicznych vitovolta (chociaż wątek nieco skręcił z kolektorów słonecznych) lub kompletny system fotowoltaiczny dla domu jednorodzinnego Vitovolt 300 o mocy 2 lub 4 kW!

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Kolektory viessmann.

autor: Konsultant Viessmann » 21 kwie 2016, 13:44

A co do kolektorów słonecznych Viessmann - słyszeliście może o powłoce TermProtect?
W gorące, słoneczne dni kolektory narażone są na pracę w warunkach powodujących brak odbioru ciepła co prowadzi do zjawiska przegrzewania i powstawania efektu stagnacji.

Skutkiem często występujących przegrzewów będzie konieczność wymiany płynu solarnego – co ma wpływ na koszty eksploatacji instalacji. Może również mieć wpływ na trwałość samych kolektorów i instalacji.

Jak możemy temu zapobiec?

Dzięki opatentowanej przez firmę Viessmann technologii ThermProtect aktywnie zapobiegającej przegrzewom w instalacji solarnej. Polega ona na pokryciu absorbera kolektora dodatkową warstwą substancji, która zmienia swoje właściwości pod wpływem ciepła. Nowe pokrycie absorbera składa się z wielu warstw. Jedną z nich jest dwutlenek wanadu (VO2). W temperaturze poniżej 75 OC nie stanowi ona żadnej bariery dla promieni słonecznych i kolektory pracują „normalnie”, ponad 95% promieniowania słonecznego zamieniając na ciepło. Przy temperaturze powyżej 75 OC powłoka zmienia swoją strukturę krystaliczną i tym samym zaczyna odbijać większość promieniowania słonecznego zapobiegając w ten sposób przegrzewaniu się kolektora. Wskutek tego w miarę wzrostu temperatury kolektora spada moc kolektora, temperatura stagnacji jest zdecydowanie niższa (poniżej 150 OC) i odparowanie czynnika solarnego nie występuje.


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów