Jakiego producenta kolektory wybrać

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomi77
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2016, 12:43
Re: Jakiego producenta kolektory wybrać

autor: Tomi77 » 05 mar 2017, 12:08

Dobrej jakości kolektory oferuje firma - Atelier. Mają i kolektory płaskie i próżniowe - jest w czym wybierać.

Mat221
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2017, 14:45
Re: Jakiego producenta kolektory wybrać

autor: Mat221 » 13 maja 2017, 15:09

Mogę powiedzieć jakiego producenta nie wybierać. Kilka miesięcy temu założyłem płaskie kolektory Hewalex. Wykonawcą była firma AS Eko z Brodnicy (autoryzowany wykonawca).
Po pół roku w układzie zaczęło spadać ciśnienie. Zgłosiłem usterkę do firmy Hevalex a oni odesłali mnie z usterką do firmy montującej As Eko twierdząc, że prawdopodobnie była to wada w montażu. Firma As Eko miała przysłać serwisanta jednak się nie doczekałem. Po dwóch tygodniach zadzwoniłem ponownie ale nikt nie odbierał połączeń, nie uzyskałem również odpowiedzi od pana Adama na wysłanego przeze mnie smsa czy maila. Głową muru nie przebijesz - zostałem całkowicie olany. Hewalex nie znalazł również dla mnie stosownego rozwiązania. Pozostawili mnie z usterką za której usunięcie musiałem zapłacić innej firmie z listy Hewalexa. Kosztowało mnie to ponad 540 zł. Piękne obietnice 10-letniej gwarancji oraz rękojmi i gwarancji montażu mogą sobie panowie z Hewalexa oraz As Eko w buty wsadzić. Zapłaciłem za instalację kilkanaście tysięcy zł. a nie doczekałem się przyjazdu serwisu przez 2 miesiące. Nie polecam a nawet odradzam. Mam zamiar także zamontować fotowoltaikę ale te firmy będę omijał z daleka.

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1290
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: Jakiego producenta kolektory wybrać

autor: Piotr Nowik » 14 maja 2017, 21:45

Współczuję wszystkim osobom, które zmuszone są korzystać z firm zewnętrznych.
Rozumiem, że nie każdy musi się koniecznie znać na wszystkim ale zapewniam, że obieg solarny jest tak prosty, że śmiało może Pan sobie sam go zainstalować, wymieniać glikol, czy usuwać ewentualne usterki, jeśli się pojawią.

Założę się, że te 540 złotych poszło na wymianę gumowej uszczelki za 3 złote albo dokręcenie śrubunka i uzupełnieniu ubytków w instalacji glikolem lub nawet wodą demineralizowaną. Czyż nie tak? Czy chociaż powiedzieli, co zrobili?

Tak zwany "fachowiec" nie kiwnie palcem, jak mu się nie zapłaci.
Jestem światowej sławy specjalistą od mniemanologii stosowanej, a praw fizyki uczę się od pana Tomasza Brzęczkowskiego


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów