fundamentalna zmiana ogrzewania

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

norbis
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2022, 10:47
fundamentalna zmiana ogrzewania

autor: norbis » 30 maja 2022, 10:51

Jestem coraz bliżej decyzji o wyrzuceniu kotła na węgiel – ekogroszek i montaży pompy. Jakie dofinasowanie mógłbym otrzymać?

jarosed
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2019, 12:35
Re: fundamentalna zmiana ogrzewania

autor: jarosed » 31 maja 2022, 10:15

Wszystko zależy od kryteriów jakie spełniasz, chodzi głównie o wysokość dochodu. Rozpiętość jest duża bo przy takiej wymianie masz szansę na kwotę do 30, 37 lub 69 tys. zł (podstawowy, podwyższony i najwyższy poziom dofinansowania). Uważam, ze gra jest warta świeczki. Sam przechodziłem podobną ścieżkę i uważam ze warto. Powiem Ci że to zdecydowanie najlepszy moment aby uciec od najdroższego w historii węgla i gazu. Jestem właścicielem domu wyposażonego w pompę ciepła. Już po 7 miesiącach wiem jak to wszystko funkcjonuje. Pompę u mnie wspiera fotowoltaika więc to też jest potężna pomoc. Dom 10 letni dobrze ocieplony z podłogówką. Ja nie musiałem za dużo robić, bo budynek w dobrej kondycji. Cały system montowała mi ekipa z Synergio – fotowoltaika panele LG i pompa powietrzna Daikin, z podgrzewaniem wody. Zaproś ekipę do domu niech obejrzą obiekt, pomierzą, zadbają mostki cieplne i będziesz wiedział jakie działania są konieczne aby mieć oszczędne ogrzewanie. Ja po całym roku na funkcjonowanie domu jestem w szoku, bo wydałem o 80% mniej niż wcześniej paląc węglem i biorąc prąd z sieci, aktualnie prąd 0 zł. A nie zapominaj, że koszty ciągle rosną. Także uważam, że to technologia przyszłości. Polecam pompę ciepła bo sprawdza się mam nadzieję będzie nam służyć jak najdłużej. A i dostałem 30 tysięcy zwrotu poniesionych kosztów, to też ważny aspekt – firma montująca zajęła się całą dokumentacja i wnioskiem. W obliczu kryzysu energetyczne i braku surowców to dobra alternatywa


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów