jaki klej do plytek ceramicznych

Najlepsze produkty do budowy i remontu. Systemy suchej zabudowy, tynki wewnętrzne gipsowe i cementowo-wapienne, masy i gładzie szpachlowe, kleje do glazury, masy samopoziomujące i wylewki oraz systemy ociepleń budynków – kleje, tynki.

Moderator: Knauf

Awatar użytkownika
Knauf
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 44
Rejestracja: 21 lis 2007, 8:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: jaki klej do plytek ceramicznych

autor: Knauf » 19 sty 2017, 12:38

Często na forum podpowiadamy sobie ciekawe, proste rozwiązania wynikające z naszych doświadczeń. Jednak czasami prosta podpowiedź, bez uwzględnienia dodatkowych informacji, może okazać się niewłaściwa. Doradzając, jaki klej wybrać do klejenia glazury na płytach GK, czy lastryko, dobrzy by było poznać więcej szczegółów, np. jak montowana jest płyta GK? czy lastryko przez lata użytkowania nie było czymś zabezpieczane i impregnowane ? czy przeznaczone do klejenia płytki to duży czy mały format? jakiego typu są to płytki - gres, klinkier, a może marmur? Oczywiście zawsze możemy polecić najlepszy klej np. Knauf K4 http://knauf.pl/produkty/knauf-k4-elastyczny-plus- który sprawdzi się praktycznie w większości przypadków. Jednak nawet najlepszy klej bez sprawdzenia i właściwego przygotowania podłoża nie daje gwarancji, że po kilku latach użytkowania nie pojawią się jakieś problemy. Co z tego, gdy np. do klejenia na płycie GK wybierzemy klej odkształcalny klasy S1, jeżeli okaże się, że ściana z GK nie jest wystarczająco sztywna. Co z tego, że lastryko trzyma się mocno, nie pęka i wybierzemy klej o podwyższonych parametrach klasy C2, jeżeli będzie ono np. mocno zatłuszczone i wcześniej nie sprawdzimy przyczepności użytego gruntu. Co w sytuacji, gdy proponowany klej będzie na bazie szarego cementu, a my do klejenia wybraliśmy okładzinę z jasnego marmuru?
Dlatego Knauf jako lider rynku budowlanego, bazując na swojej wieloletniej wiedzy i doświadczeniu, nie tylko podpowiada proste i szybkie rozwiązania, lecz zawsze stara się dodatkowo uzupełniać wiedzę klienta zadając dodatkowe pytania, które pozwolą uniknąć niewłaściwych decyzji. Jeżeli nie jesteśmy pewni w 100%, jaki produkt powinniśmy wybrać, warto skorzystać z porady działu technicznego Knauf lub zapoznać się z dostępnymi na stronie naszej stronie, gotowymi rozwiązaniami systemów http://knauf.pl/systemy lub kartami technicznymi poszczególnych produktów.

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 840
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: jaki klej do plytek ceramicznych

autor: konkret2 » 19 kwie 2017, 5:16

Stosowałem klej Knauf K2 , smarowane podłoże grzebieniem i płytka gresowa na płasko lub też grzebieniem 50cm x 50 cm, grubość warstwy klejącej maksymalnie 3-5 mm, po 2 latach płytki głuche. Przyszedłem rozebrałem bez uszkodzenia płytki.
Klej (C2 T) ma niską przyczepność do gresu, płytki czyste w 100%!!! Byłem bardzo zaskoczony.
Klej wbrew moim zaleceniom został wybrany przez inwestora więc nie była to naprawa gwarancyjna. Ja stosuję tylko kleje klasy S1 Lub S2.
Klej trzymał tylko podłoża.
Nie nadaje się w ogóle do klejenia gresu, odradzam.
Piszecie, że to klej elastyczny ale słowo elastyczny to według jakiej normy???
C2 to tylko podwyższona przyczepność.

Awatar użytkownika
Knauf
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 44
Rejestracja: 21 lis 2007, 8:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: jaki klej do plytek ceramicznych

autor: Knauf » 25 kwie 2017, 13:28

@konkret2 Szanowny Panie, ciężko nam się odnieść do opisanej sytuacji, ponieważ nie możemy ocenić problemu tylko na podstawie krótkiej relacji. Może były jakieś inne uwarunkowania, które wpłynęły na przyczepność zaprawy. Wspomina Pan, że zalecał inwestorowi zastosowanie kleju klasy S1 lub S2, które stosuje się w przypadku trudnych podłoży - być może tu tkwi problem. Faktycznie, określenie „kleje elastyczne” nie jest związane z żadną normą. Wprawdzie norma nie określa parametrów brzegowych w celu określenia elastyczności, jednak kleje dopuszczone do stosowania na zewnątrz z definicji muszą spełniać dodatkowe wymogi. To określenie branżowe, stosowane przez wielu producentów zapraw. Jeżeli są jakieś wątpliwości odnośnie użycia któregoś z naszych produktów, zawsze zachęcamy do kontaktu z doradcą technicznym Knauf http://knauf.pl/lista-doradcow-technicznych, który chętnie odpowie na wszystkie pytania.

asiax84
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: jaki klej do plytek ceramicznych

autor: asiax84 » 10 sie 2017, 12:31

Warto przetestować wodoszczelny klej https://remont.biz.pl/sklep/kleje-i-usz ... y-5-l.html który jest renomowany przez wielu fachowców i bardzo dobrze sprawdza się przy każdym rodzaju płytek.


Wróć do „Knauf - najlepsze produkty do budowy i remontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów