Przydomowa oczyszczalnia ścieków - czy mogę postawić na działce?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jacelq
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:48
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - czy mogę postawić na działce?

autor: jacelq » 16 maja 2018, 16:52

Witam,
Przymierzam się do zakupu działki w ciekawym dla mnie położeniu. Kwestia braku kanalizy. Jest ona dostępna w drodze krajowej oddalonej 300 metrów od granicy działki, do której wiedzie droga gminna. W planie zagospodarowania widnieje informacja o odprowadzaniu ścieków do komunalnej sieci kanalizacyjnej.
Pytanie, czy w tej sytuacji mogę jednak ubiegać się o możliwość postawienia przydomowej oczyszczalni ścieków powołując się na ustawę o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzeniu ścieków, gdzie mowa min o tym, że można zastosować inne rozwiązanie kiedy warunki nie pozwalają albo przekracza to koszta ekonomiczne doprowadzenia do kanalizy a gmina wyliczyła je na ok 150 tys. złotych.
Proszę o podpowiedzi, co w takiej sytuacji robić?
jacelq

Sklep-Instalgrunt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 17 maja 2018, 6:57
Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków - czy mogę postawić na działce?

autor: Sklep-Instalgrunt » 17 maja 2018, 7:01

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Akurat w tym przypadku nie powinno być problemu z tym aby posiadać własną, przydomowa oczyszczalnię ścieków, akurat tym zajmujemy się na co dzień więc chętnie pomożemy podczas wyboru. jeżeli jednak masz wątpliwości to warto zapytać w odpowiednim urzędzie/dziale i będziesz wiedział jak to wygląda.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 13 gości

Gotowe projekty domów