Podział łazienki na dwie

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Starryair
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2020, 20:53
Podział łazienki na dwie

autor: Starryair » 13 lip 2020, 14:26

Nie jestem pewien, czy to właściwe miejsce... jeśli nie, przepraszam i proszę o przesunięcie : )

Wynajmuję dom rekreacyjny, w którym chciałbym mieć dwie łazienki. Obecna, dość duża, znajduje się na parterze. Jako najbardziej realistyczny wariant rozważam jej podział na dwie mniejsze, jak na moim amatorskim rysunku (dodałem też obecny układ łazienki i poniżej jej zdjęcie):
Obrazek
Obrazek

Zastanawiam się tylko, czy taki plan jest możliwy zo zrealizowania technicznie, tzn. np. czy nie stanowi problemu zainstalowanie odplywu toalety w innym miejscu i dodanie drugiego w odleglosci ok. 1.2-1.5m. Obecnie na rysunku druga muszla jest przy sciance dzialowej, ale nie wiem, na ile to realne rowiązanie - wtedy w każdym razie jest najbliżej starego odpływu. Jaką mniej-więcej minimalną grubość musiałaby mieć ścianka działowa (instalacyjna?), przy której znajduje się odpływ wc i do której zamontowane są dwie umywalki? Czy lepiej w ogóle zrezygnować z montażu czegokolwiek na/przy ściance działowej?

Dziękuję za opinie!

Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów