Odwodnienia ze stali nierdzewnej - kanały, wpusty, włazy

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

sunman7
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2009, 9:53
Lokalizacja: Kraków
Odwodnienia ze stali nierdzewnej - kanały, wpusty, włazy

autor: sunman7 » 18 cze 2009, 12:17

Wpusty nazywane także kratkami ściekowymi lub odwodnieniami punktowymi. Służą do odprowadzania wody z powierzchni przemysłowych do kanalizacji ściekowych lub stanowią odpływ kanału rynnowego lub kanału szczelinowego

Wpusty wykonywane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej (AISI 304 albo AISI 316) dzięki czemu zapewniają trwałość oraz funkcjonalność w użytkowaniu spełniając nawet najsurowsze wymogi sanitarne. Każdy element spawany jest w osłonie argonu, a następnie wytrawiany, co zapewnia wysoką jakość spoin. W proponowanych przez firmę KMB STEEL PRODUCT rozwiązaniach brane są pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na zgodność produktu z założeniami Klienta według zasady Indywidualne rozwiązania ze stali nierdzewnej.

Elementy wpustu

Korpus - okrągły kształt ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń oraz zapewnia łatwe ich usuwanie.
Ruszt - dostępny w różnych kształtach, wymiarach oraz rodzajach wykończenia. Ruszty dobieramy w zależności od obciążenia i miejsca montażu wpustu. Oferujemy następujące rodzaje rusztów: kratowy - antyślizgowy, drabinkowy, płytowy i blaszany - perforowany
Kosz osadczy - zaleca się ich stosowanie w przypadku dużych ilości zanieczyszczeń stałych w odprowadzanych ściekach
Sitko - zaleca się ich stosowanie w przypadku niewielkich ilości zanieczyszczeń stałych w odprowadzanych ściekach
Syfon - charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i prostą obsługą. Zapewniają łatwy dostęp do rury kanalizacyjnej


Kanały rynnowe służą do zbierania wody z powierzchni posadzki i odprowadzania jej do kanalizacji. Odwodnienia tego typu znajdują zastosowanie w zakładach przemysłu spożywczego (browary, mleczarnie, masarnie), chemicznego, w obiektach gastronomicznych, szpitalach i innych. Stosowane są również, gdy przepisy sanitarne i wymogi technologiczne wymuszają wykonanie odwodnień ze stali nierdzewnej, ze względu na wysoką higienę pomieszczeń produkcyjnych.
Kanały szczelinowe - stanowią prosty i tani system odwadniania powierzchni, gdzie nie jest wymagana duża wydajność hydrauliczna kanału. Doskonale nadają się do pomieszczeń, gdzie spadają skropliny z maszyn i urządzeń klimatyzacyjnych, mleczarni, piekarni, obiektów basenowych, jako oddzielenie powierzchni suchych i mokrych.
Kanały łazienkowe oferowane przez firmę KMB STEEL PRODUCT to systemy odwodnień łączące w sobie nowoczesną technologie z prostotą użycia. Eleganckie, niezwykle praktyczne kanały prysznicowe wykonane z modnej stali nierdzewnej będą się ładnie prezentować we wnętrzu każdej łazienki. Bardzo dobry materiał utrzyma je w nienaruszonym stanie przez długie lata użytkowania.
W naszej ofercie dostępne są kanały wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304 lub kwasoodpornej AISI 316. “Rynny i szczeliny” posiadają wbudowany spadek dna natomiast kanał łazienkowy jest bez spadkowy.
W celu ułatwienia montażu, każdy kanał wyposażony jest w śruby rektyfikacyjne, oraz elementy kotwiące. Pozwalają one prawidłowo wypoziomować kanał oraz osadzić go w betonie.

instalator83
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:29
Kontaktowanie:
Re: Odwodnienia ze stali nierdzewnej - kanały, wpusty, włazy

autor: instalator83 » 29 sty 2012, 13:10

No przyznam że bardzo ładny opis. Teraz do tego przydał by się jakiś podział który niejako udało mi się znaleźć w sklepie internetowym powyższego dostawcy odwodnienia ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Kratki ściekowe mają wiele podziałów, wymiarów części górnej,średnic, rodzajów korpusów czy też rusztów przykrywających. Wszystko znajduje się na stronie: www.kratki-sciekowe.com

PawełSt
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2014, 18:49
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Odwodnienia ze stali nierdzewnej - kanały, wpusty, włazy

autor: PawełSt » 02 sie 2014, 16:04

Znalazłem też ich drugą stronę - firmową. Tam także można sporo przeczytać na tematy takie jak odwodnienia liniowe i punktowe.

michals
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2014, 11:52
Re: Odwodnienia ze stali nierdzewnej - kanały, wpusty, włazy

autor: michals » 17 sie 2014, 11:59

Z mojego doświadczenia duży wybór, bardzo korzystne ceny i profesjonalną obsługę zapewnia AQUATIO. Zarówno odwodnienia prysznicowe jak i przydomowe.

Roman_Tychy
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 gru 2017, 13:15
Re: Odwodnienia ze stali nierdzewnej - kanały, wpusty, włazy

autor: Roman_Tychy » 14 gru 2017, 13:23

Zamawiałem kiedyś u różnych dostawców, ale towar albo przychodził jak już mi beton wylali i jakbym nie zamówił u gościa z tego KMB to bym miał umowne kary za opóźnienia. A tak zamówiłem w KMB - szybko dostarczyli jak obiecali i nie zmienię już dostawcy odwodnień, bo narazie nie zawiedli mnie... Takie mają kratki ściekowe jakby ktoś szukał dobrego, szybkiego dostawcy kratek http://kmb-steelproduct.eu/wpusty.html

Arti43
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2017, 9:01
Re: Odwodnienia ze stali nierdzewnej - kanały, wpusty, włazy

autor: Arti43 » 03 sty 2018, 10:14

Nasza firma zamawiała ostatnio i nie będę pisał kto, bo kary umowne już dostali, ale tak nam spier... robotę, że aż kwaśno się robi w mózgu człowiekowi- ociąganie, niekompletna dostawa i w ogóle ...masakra! Dopiero syn mi w internetach znalazł właśnie tą firmę KMB Stel Produkt i oni uratowali nam temat!!! Pan Maciek szybko dostarczył porządne produkty kompletne, bo już beton nam lali. Jednym słowem - NIE ZMIENIMY TAKIEGO DOSTAWCY bo w takich stresujących chwilach to inni dawali nam terminy 2 tygodnie a Pan Maciek z KMB mówił że jak beton leją to będzie choćby na jutro i taką politykę firmy rozumiem!! Brawo! polecam KMB i tu namiar do Pana Macieja http://kmb-steelproduct.eu/kontakt.html


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów