Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

marek5pl1
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 lut 2010, 1:17
Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: marek5pl1 » 11 lut 2011, 18:22

Jestem w trakcie budowy domu jednorodzinnego z garażem . Zastanawiam się czy jest sens wydawać pieniądze na montaż kratki ściekowej w garażu i robić sobie dodatkowe trudności z ukształtowaniem spadków posadzki . Nie wiem na ile taka kratka może ułatwić użytkowanie garażu , ani też czy brak takiej kratki jest jakimś dużym utrudnieniem . Dlatego proszę wszystkich którzy użytkują takie garaże zarówno z kratką jak i bez o opinie na ten temat oparte na podstawie własnych doświadczeń.

Awatar użytkownika
Executive
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 28 sty 2011, 21:26
Lokalizacja: Sochaczew
Re: Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: Executive » 11 lut 2011, 22:37

Odpowiem pytaniem na pytanie. Co się dzieje zimą gdy się wjedzie do garażu zaśnieżonym samochodem? Zgodnie z zasadami fizyki śnieg, lód, zamieni się w wodę....

To chyba jest odpowiedź, prawda?
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny...
Usługi remontowo-wykończeniowe

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5335
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: Bolas » 13 lut 2011, 19:20

Lepszym rozwiązaniem wg mnie jest zrobienie odpływu liniowego tuż przy bramie po wewnętrznej stronie garażu. Jakie by nie było rozwiązanie dobrze mieć jakikolwiek odpływ w garażu. Ułatwia choćby utrzymanie go w czystości bez zbędnych czynności np. spuszczenie wszystkiego wodą z węża.

jarek7777
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2011, 17:42
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:
Re: Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: jarek7777 » 19 lut 2011, 0:16

Witam
Trzeba zadać sobie jeszcze jedno pytanie. Czy w garażu przewidziany jest kanał. Jeśli tak to mozna by było pokusić się o kraty, jeśli nie to oszczędniej będzie wyprofilować posadzkę aby spływała woda w kierunku wjazdu do garazu i po sprawie.

olek32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 28 wrz 2015, 17:52
Re: Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: olek32 » 25 sty 2016, 13:21

Zarówno u mnie, jak i u okolicznych sąsiadów, zastosowane są kratki ze odpowiednio wyprofilowanym spływem, a do tego separatory do kanalizacji - żeby przypadkiem z auta nie spłynęło coś co nie powinno. Rozwiązanie wg mnie dobre, a zimą wręcz niezbędne. Łatwe do utrzymania w czystości, estetyczne.

pikej27
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 gru 2017, 10:46
Re: Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: pikej27 » 18 gru 2017, 10:52

oj kratki ściekowe potrzebne są w garażu - wiem to doskonale bo sam się sparzyłem i nie zamontowałem ...a na wiosnę - roztopy w ch.. i pozalewało mi całą posadzkę :| żeby samemu zamontować kratki ściekowe wystarczy ogarnąć to co w necie piszą i szlus. Znalazłem taką stronkę dla projektantów i wszystko jasno wyjaśnione - jaka kratka, po co i dlaczego. http://kratki-sciekowe.com.pl/ :mrgreen:

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: Nephalim123 » 18 gru 2017, 11:02

Nie zastanawiać się tylko montować. Najlepiej taką ze zbiornikiem na liście i różne śmieci

anetol90
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2018, 10:28
Re: Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: anetol90 » 26 sty 2018, 13:09

Oczywiście, że warto, a nawet TRZEBA zamontować taką kratkę ściekową. Stojąca woda i źle działająca kanaliza to najgorsze połączenie...a jak jeszcze ma to się dziać blisko ukochanego samochodu - to aż nóż się w kieszeni otwiera a usta siwe robią... :mrgreen: już nie mówię jak taka wilgoć na karoserię działa, a jak ktoś garaż ma w bryle domu to zupełna kaplica... :? ja kratki ściekowe zamówiłem już nie raz z KMB Steel Product u Pana Macieja i kratki ściekowe sprawdzają się na 100 % a cena - dobra - nie powiem... http://kmb-steelproduct.eu/wpusty.html takie kratki ściekowe zwykle brałem i jeden nierdzewny właz do ogrodu http://kmb-steelproduct.eu/wlazy_rewizyjne.html Taka klapa rewizyjna NIE RDZEWIEJE!!! a nie jakieś ocynkowane pseudo betonowe studzienki ..Takie cuś to mogą na ulicy montować a nie u mnie w ogrodzie. Dlatego z nierdzewki zamówiłem u Pana Maćka i mam przynajmniej pewność że korodować nie będzie. I to podobno nazywa się też czyszczak. http://kratki-sciekowe.com.pl/czyszczaki/ Ja nie znam się na tym, ale dzięki temu że na tym forum właśnie znalazłem kiedyś informację skąd brać i zamawiać takie rzeczy, żeby była pewność że poważnie potraktują klienta to zamówiłem .Dobrze, że jest internet i takie fora internetowe, bo chodziłbym od Annasza do Kajfasza i tyle by było ..Dzięki wielkie :)

Asia37
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 22 gru 2017, 9:09
Re: Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: Asia37 » 06 lut 2018, 11:59

u nas montowaliśmy, bo u mojej mamy nie było w garazu, a garaz ma w bryle budynku domu i ...jedna wielka powódź! tez polecam kratki ściekowe KMB http://kmb-steelproduct.eu/ - nie są drogi, a jakość jest naprawdę ok. Pan Maciej dobrał nam kratkę ściekową a do łazienki - taki ładny kanalik łazienkowy z otworkami w kształcie wijących się kwiatów - no piękne po prostu i w końcu nie straszy gości! http://kmb-steelproduct.eu/wpusty.html a naczytałam się dużo o kratkach ściekowych np. http://kratki-sciekowe.com.pl/ tu i też http://draincity.pl/

leszek800
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2018, 12:14
Re: Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: leszek800 » 26 lut 2018, 12:48

Oczywiście, że warto montować!!! Kratki ściekowe, kanały rynnowe i szczelinowe to po prostu zarządzanie wodą, aby nie doprowadzić do powodzi, zalania lub zbierania się wody na posadzce. Najlepiej zadzwonić do działu technicznego potentata produktów ze stali nierdzewnej - http://kmb-steelproduct.eu/ KMB STEEL Product http://kmb-steelproduct.eu/kontakt.html lub w BLUE STORE zamówić http://kmb-steel.pl/ KMB STEEL PRODUCT najlepiej wykonują produkty nierdzewne- od umywalek chirurgicznych przez kratki ściekowe - wpusty podłogowe, odwodnienia liniowe - kanały rynnowe, szczelinowe, po włazy i rewizje nierdzewne. Wszystko to najwyższej jakości. Można o instalacjach szerzej poczytac na profesjonalnych portalach np. http://kratki-sciekowe.com.pl/wpusty_przemyslowe/

RobotyZiemne
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2018, 10:09
Re: Kratka ściekowa w garażu - czy warto montować ?

autor: RobotyZiemne » 28 lut 2018, 10:13

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Tutaj również uważam, że niemal obowiązkiem jest montaż kratki ściekowej w garażu czy w piwnicy, jej zalety będzie można dostrzec głównie wówczas kiedy masz problem ze stojącą wodą i generalnie cała działka na podmokłym i niższym terenie.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 15 gości

Gotowe projekty domów