Materiały izolacyjne- bliźniak

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Cirrus_86
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2020, 16:56
Materiały izolacyjne- bliźniak

autor: Cirrus_86 » 25 sty 2020, 17:49

Witam,

Chciałbym poprosić Was o polecenie sprawdzonych konkretnych materiałów izolacyjnych. Celuję w troszkę wyższą półkę niż ceny średnie. Jednak do poziomu do którego jest jeszcze sens dopłacać, tak żeby uniknąć absurdu. Projekt domu to Dom w Klementisach 17 (B) ver.2 :
http://e-projekty.pl/projekt-domu-dom-w ... r2-SLA1079

Elewacja będzie ocieplona wełną ROCKWOOL FRONTROCK 35

1. Styropian podłogi na gruncie 15 cm- tutaj w 2 warstwach na mijankę. W projekcie jest styropian EPS 100 Termo Organika. Chciałbym zastosować jednak XPS ponieważ jest nienasiąkliwy. Jaki polecacie?

2. Ściana szczytowa stryszku od wewnątrz- czy tutaj lepiej dać wełnę jak na elewacji czy styropian? Jeśli styropian to jaki?

3. Ścianki boczne i czołowe jaskółki- w projekcie ścianka jaskółki o drewnianej konstrukcji od wewnątrz wygląda tak: 1,25cm płyta GK-F, paroizolacja, 12cm wełna w przestrzeni konstr. drewnianej i rusztu metalowego, folia paroprzepuszczalna, 1,2cm płyta OSB, zaprawa klejowa, 10cm styropianu EPS Termo Organika, zaprawa klejowa na siatce poliestrowej, tynk cienkowarstwowy. Pytanie czy te 10 cm styropianu EPS zastąpić jakimś XPS? Tam dużo go nie ma więc koszt żaden. Zdjęcie jaskółki link:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/6bccf726598f5e02

4. W projekcie są dwa kominy. Czy macie jakieś sprawdzone rady jak i czym je ocieplić? Wykończone będą cegłą pełną klinkierową.

5. Jaki styropian do ocieplenia balkonu? W projekcie jest 10cm Termo Organika.

6. Jaką wełnę zastosować do ocieplenia dachu, tzn. skosów i stropu na jętkach? Czy jest jakiś sprawdzony sposób na kuny?

Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów