Izolacja akustyczna / współczynnik Rw / perkusja na poddaszu

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ddx
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2020, 6:46
Izolacja akustyczna / współczynnik Rw / perkusja na poddaszu

autor: ddx » 31 gru 2020, 6:48

Cześć,

jestem na etapie planowania budowy domu. Próbuję ogarnąć jak najskuteczniej i już na etapie budowy odizolować akustycznie pomieszczenie na poddaszu. W pomieszczeniu będzie znajdować się perkusja akustyczna.

Na razie udało mi się znaleźć, że perkusja generuje hałas ok. 90-130 db (bez uwzględnienia jak to się rozkłada na częstotliwości). Próg słyszalności to ok. 10db. Dalej znalazłem, że izolację akustyczną podaje się za pomocą współczynnika Rw (https://en.wikipedia.org/wiki/Sound_reduction_index).

Czy ktoś z forumowiczów mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć czy dobrze rozumiem powyższe terminy? Czy to znaczy, że aby zmniejszyć poziom słyszalnego na dole hałasu dajmy na to ze 100db do 10db (próg słyszalności), potrzebny jest strop o współczynniku Rw=90db?

Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów