Izolacja akustyczna pionów kanalizacyjnych

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

JakubSz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
Izolacja akustyczna pionów kanalizacyjnych

autor: JakubSz » 11 gru 2017, 10:16

Dzień dobry, chciałbym się zapytać czy istnieje konkretna norma , mówiąca o izolacji akustycznej pionów kanalizacyjnych w budownictwie wielorodzinnym? Czy jest konkretny poziom dźwięków jaki pion może przekazywać do mieszkania? Proszę o poradę.

Awatar użytkownika
Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 340
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Izolacja akustyczna pionów kanalizacyjnych

autor: Tomek W. » 19 lut 2018, 22:31

Warunki Techniczne jakim powinny odpowiadać budynki podają:
"§ 326.151) 1. Poziom hałasu oraz drgań przenikających do pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, budynkach zamieszkania zbiorowego i budynkach użyteczności publicznej, z wyłączeniem budynków, dla których jest konieczne spełnienie szczególnych wymagań ochrony przed hałasem, nie może przekraczać wartości dopuszczalnych, określonych w Polskich Normach dotyczących ochrony przed hałasem pomieszczeń w budynkach oraz oceny wpływu drgań na ludzi w budynkach, wyznaczonych zgodnie z Polskimi Normami dotyczącymi metody pomiaru poziomu dźwięku A w pomieszczeniach oraz oceny wpływu drgań na ludzi w budynkach."
Właśnie PKN wprowadził nową normę PN-B-02151-2:2018-01 "Wymagania dotyczące dopuszczalnego poziomu dźwięku w pomieszczeniach". W tej normie najwyższy dopuszczalny poziom dźwięku A w pokojach budynku wielorodzinnego L AFmax,nT = 30 dB.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów