Styropian podłogowy wokół drewnianych słupów na poddaszu nieużytkowym

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Marcin_user
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 sty 2014, 14:35
Styropian podłogowy wokół drewnianych słupów na poddaszu nieużytkowym

autor: Marcin_user » 25 wrz 2018, 6:07

Witam

Chciałbym zapytać jak prawidłowo ocieplić strop na poddaszu nieużytkowym (nieogrzewanym) wokół elementów więźby takich jak słupy drewniane.

Posiadam strop monolityczny. Słupy podpierające więźbę mam posadowione na poziomej belce grubości 10cm, długości ok 1metra (rozkłada nacisk słupa by nie był punktowy). Pomiędzy belką a betonowym słupem mam kawałek folii (ochrona przed zawilgoceniem drewna)

Na stropie monolitycznym mam zamiar rozkładać folie paroizolacyjną a na nią 20cm styropianu (na mijankę płyty 10cm).
Zastanawia mnie styk styropianu z belką i słupem. Chodzi mi o wentylację drewna - jak to powinno się robić. Myślę by zrobić półcentymetrową przerwę pomiędzy płytą styropianową a słupem, którą to przestrzeń pozostawię pustą lub od góry wypełnię pianką poliuretanową. -> I tutaj moje główne pytanie gdyż nie wiem jak to powinno się prawidłowo zrobić. Czy ta półcentymetrowa przerwa jest ok i zapewni jakieś oddychanie drewna czy zupełnie nie przejmować się tematem i normalnie kłaść styropian do belek czy słupa. Proszę o porady w tym zakresie
Kierownik podpowiada mi zabandażowanie słupa i belki pod słupem folią paroizolacyjną ale jakoś do mnie ten pomysł nie przemawia, bo jak ewentualna wilgoć ma przez tą folię wyparować jeśli już się pojawi na słupie (np. skroplenie wynikające z punktu rosy).

Na styropian mam zamiar kłaść folię budowlaną i na to wylewkę z mixokreta. Pomiędzy wylewką a słupem zamierzam dać folię dylatacyjną.

Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów