jakich użyć produktów do ocieplnia

Ochrona cieplna budynku ma największy wpływ na poziom komfortu użytkowania i koszty związane z jego ogrzewaniem. Jaki rodzaj styropianu wybrać do ocieplenia? Jaki tynk zewnętrzny na elewację? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci firmy Termo Organika.

Moderator: Termo Organika

samsam
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2015, 14:25
jakich użyć produktów do ocieplnia

autor: samsam » 16 paź 2019, 11:47

czy można docieplić domek z zewnątrz styropianem i jakiej grubości styropianu powinienem użyć. Domek ma ściany wykonane z pustaków żużlowych z całego od środka i z połówki od zewnątrz i zamiast między tymi pustakami być zostawiona izolacja powietrzna został dany styropian o grubości 3 cm .Poproszę o odpowiedz czy mogę ocieplić taki domek z zewnątrz i jakich powinienem użyć produktów do wykonania takiego docieplenia

Awatar użytkownika
Termo Organika
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2015, 14:48
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: jakich użyć produktów do ocieplnia

autor: Termo Organika » 16 paź 2019, 15:40

Technologia w jakiej został wybudowany Pana dom (tzw. ściana trzywarstwowa) jest dobrym rozwiązaniem, ale wówczas gdy przestrzeń pomiędzy pustakami zostanie odpowiednio ocieplona. Jak wiadomo jest tam ograniczona ilość miejsca, dlatego w ścianach trzywarstwowych powinien zostać zastosowany styropian, który ze względu na swoje właściwości (duża odporność na zawilgocenie) nie wymaga zostawienia szczeliny wentylacyjnej. To sprawia, że szczelina pomiędzy pustakami może zostać wypełniona w całości materiałem izolacyjnym. Warto w takim miejscu zastosować styropian o znacznie lepszych właściwościach izolacyjnych TERMONIUM PLUS fasada (więcej na http://termoorganika.pl/termonium-plus-fasada).
W sytuacji gdy grubość styropianu jest mała, a w Pana przypadku to zaledwie 3 cm lub styropian w ogóle nie został zastosowany, wówczas należy dom docieplić przy użyciu styropianu grafitowego Termo Organika z linii Termonium, zamocowanych w kompletnym systemie ociepleń. Grubość styropianu nie powinna być mniejsza niż 10-12 cm, a jeżeli jest możliwość to nawet więcej 15 lub nawet 20 cm. Prace wykonuje się w taki sam sposób jak przy ocieplaniu budynku którego ściana zewnętrzna jest z jednego pustaka.
e-doradca Termo Organika

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: jakich użyć produktów do ocieplnia

autor: Kacper Biały » 19 paź 2019, 10:43

Dokładnie. Styropian grafitowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mniejsza warstwa, a dużo lepsze parametry wytrzymałościowe i izolacyjne. Od siebie jeszcze dodałbym, że trzeba/warto zastosować jeden gotowy system ocieplenia zamiast kupować różne materiały różnych producentów i łączyć je na ścianie

arkanoid
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2019, 8:23
Re: jakich użyć produktów do ocieplnia

autor: arkanoid » 23 paź 2019, 23:27

Tak jak poprzednicy piszą szary styropian to dobry wybór i wbrew powszechnym opiniom nie jest on wcale trudniejszy w montażu od zwykłego. Należy tylko pamiętać żeby sprawdzić przed wykonaniem ocieplenia przyczepność kleju do styropianu, aby wyeliminować ewentualność nieodpowiedniej jakości kleju.

superter
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 14 gru 2017, 18:48
Re: jakich użyć produktów do ocieplnia

autor: superter » 24 paź 2019, 9:33

Zgadzam się z poprzednikami - styropian grafitowy jako ocieplenie zewnętrzne ścian sprawdzi się idealnie. Mimo, że już październik, to pogoda potrafi zaskakiwać i gdy będzie ciepło, słonecznie to pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu styropianiu podczas montażu ;)

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: jakich użyć produktów do ocieplnia

autor: Kacper Biały » 26 paź 2019, 10:52

Prawidłowo wykonana fasada to dobry materiał, dobra ekipa + dobry system ocieplenia. I brak pośpiech – czytaj dokładność. Nad wszystkim się trzeba dokładnie zastanowić


Wróć do „Izolacje, systemy ociepleń Termo Organika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów