jaki układ warstw przy akustycznym styropianie?

Ochrona cieplna budynku ma największy wpływ na poziom komfortu użytkowania i koszty związane z jego ogrzewaniem. Jaki rodzaj styropianu wybrać do ocieplenia? Jaki tynk zewnętrzny na elewację? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci firmy Termo Organika.

Moderator: Termo Organika

samsam
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2015, 14:25
jaki układ warstw przy akustycznym styropianie?

autor: samsam » 30 maja 2019, 20:02

Jaki powinien być układ warstw przy zastosowaniu styropianu akustycznego i ogrzewania podłogowego?

Awatar użytkownika
Termo Organika
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 82
Rejestracja: 13 kwie 2015, 14:48
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: jaki układ warstw przy akustycznym styropianie?

autor: Termo Organika » 31 maja 2019, 13:17

Jeżeli jest przewidziane ogrzewanie podłogowe, to styropian akustyczny Termo Organika SUPERAKUSTIC-podłoga powinien być układany na stropie w pierwszej kolejności, następnie może być użyty każdy styropian z kategorii „dach-podłoga” (sugerowany SILVER dach-podłoga lub GOLD dach-podłoga z uwagi na większą wytrzymałość mechaniczną przy mocowaniu rur za pomocą klipsów wciskanych w płyty styropianowe.), następnie budowlana folia PE i wylewka (sugerowane zbrojenie wylewki przy pomocy arkuszy ze zgrzewanego drutu. Jeżeli na podłożu są prowadzone instalacje (CO, centralny odkurzacz, prąd, czerpnie, wentylacje mech. Itp.), to zanim zostaną ułożone płyty SUPERAKUSTIC, należy zastosować zwykłe płyty styropianowe z kategorii „dach-podłoga”, które będą stanowić wyrównanie podłoża („utopienie” instalacji w warstwie styropianu podłogowego) przed ułożeniem warstwy styropianu akustycznego SUPERAKUSTIC-podłoga. By osiągnąć jak najlepsze parametry układu podłogowego pod względem komfortu akustycznego (tłumienie dźwięków uderzeniowych powstających w wyniku np. chodzenia, biegania, upadania przedmiotów, odbijania piłki, itp.), należy zastosować płyty akustyczne SUPERAKUSTIC-podłoga w jednej nieprzerwanej warstwie, układane na równym podłożu. Jako układ podłogowy należy rozumieć wszystkie warstwy od stropu włącznie po elementy wykończeniowe podłogi.
e-doradca Termo Organika

masiarek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2015, 9:29
Re: jaki układ warstw przy akustycznym styropianie?

autor: masiarek » 08 maja 2020, 5:16

A co w przypadku gdy na stropie leżą instalacje elektryczne w peszlach, rekuperacja itp. i będzie podłogówka. Najpierw muszę ułożyć akustyczny a później zwykły żebym miał do czego zamocować podłogówka. Ale w tym przypadku nie mam ciągłości akustycznego, Czy pomimo tego coś da ułożenie w taki sposób akustycznego, na izolację mam 50mm. Pozdr.

Tynk
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2020, 13:31
Re: jaki układ warstw przy akustycznym styropianie?

autor: Tynk » 15 maja 2020, 11:39

Bardzo przydatne i praktyczne porady, dzięki.

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: jaki układ warstw przy akustycznym styropianie?

autor: euro_tuned » 31 maja 2020, 16:56

Termo Organika pisze:Jeżeli jest przewidziane ogrzewanie podłogowe, to styropian akustyczny Termo Organika SUPERAKUSTIC-podłoga powinien być układany na stropie w pierwszej kolejności, następnie może być użyty każdy styropian z kategorii „dach-podłoga” (sugerowany SILVER dach-podłoga lub GOLD dach-podłoga z uwagi na większą wytrzymałość mechaniczną przy mocowaniu rur za pomocą klipsów wciskanych w płyty styropianowe.), następnie budowlana folia PE i wylewka (sugerowane zbrojenie wylewki przy pomocy arkuszy ze zgrzewanego drutu. Jeżeli na podłożu są prowadzone instalacje (CO, centralny odkurzacz, prąd, czerpnie, wentylacje mech. Itp.), to zanim zostaną ułożone płyty SUPERAKUSTIC, należy zastosować zwykłe płyty styropianowe z kategorii „dach-podłoga”, które będą stanowić wyrównanie podłoża („utopienie” instalacji w warstwie styropianu podłogowego) przed ułożeniem warstwy styropianu akustycznego SUPERAKUSTIC-podłoga. By osiągnąć jak najlepsze parametry układu podłogowego pod względem komfortu akustycznego (tłumienie dźwięków uderzeniowych powstających w wyniku np. chodzenia, biegania, upadania przedmiotów, odbijania piłki, itp.), należy zastosować płyty akustyczne SUPERAKUSTIC-podłoga w jednej nieprzerwanej warstwie, układane na równym podłożu. Jako układ podłogowy należy rozumieć wszystkie warstwy od stropu włącznie po elementy wykończeniowe podłogi.

To już nie rozumiem. Superakustic ma być niby bezpośrednio na stropie ale jeśli są instalacje to wyrownać cieńszym styropianem więc jak rozumiem Superakustik nie będzie już bezposrednio na stropie tylko na tym cienkim styropianie wyrównującym

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: jaki układ warstw przy akustycznym styropianie?

autor: euro_tuned » 06 cze 2020, 8:42

Widzę, że „ekspert” TO nie ma ochoty się wypowiedzieć ?

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: jaki układ warstw przy akustycznym styropianie?

autor: euro_tuned » 20 cze 2020, 13:21

Jak widać wiarygodność „eksperta” TO jest bardzo niska bo nawet nie chce mu się odnieść do swojego postu w którym zaprzecza sam sobie.


Wróć do „Izolacje, systemy ociepleń Termo Organika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów