jak ocieplić ściany bez mostków termicznych?

Ochrona cieplna budynku ma największy wpływ na poziom komfortu użytkowania i koszty związane z jego ogrzewaniem. Jaki rodzaj styropianu wybrać do ocieplenia? Jaki tynk zewnętrzny na elewację? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci firmy Termo Organika.
samsam
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 09 kwie 2015, 14:25
jak ocieplić ściany bez mostków termicznych?

autor: samsam » 11 maja 2018, 12:43

Jak ocieplić ściany bez mostków termicznych?

Awatar użytkownika
Tom1000k
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2017, 19:45
Re: jak ocieplić ściany bez mostków termicznych?

autor: Tom1000k » 12 maja 2018, 21:37

1. Dobrze nakładać klej po obwodzie płyty żeby zamknąć powietrze żeby nie było przeciągu pomiędzy ścianą a styropianem.
2. Kupić styropian frezowany.
3. Wszystkie łączenia (nawet te na styk) zakleić pistoletową pianką poliuretanową.
4. Kupić kołki z wyjmowanym trzpieniem.
5. Ciepłe kołkowanie, czyli frezowanie, kołkowanie, zaklejenie otworu po trzpieniu pianką pistoletową i wklejenie na piance zaślepki styropianowej.

Na takiej elewacji w żadnych warunkach nie widać łączeń płyt ani kołków.

Awatar użytkownika
Termo Organika
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 13 kwie 2015, 14:48
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: jak ocieplić ściany bez mostków termicznych?

autor: Termo Organika » 18 maja 2018, 13:32

Eliminacja mostków termicznych to nic innego jak zabezpieczenie elementów budynku przyczyniających się do powstawania strat energii z tytułu ogrzewania lub chłodzenia. Jest możliwa poprzez zachowanie ciągłości warstwy izolacji. Brak ciągłości izolacji powoduje powstanie mostków termicznych. Przykładem może być żelbetowa płyta balkonowa, najczęściej połączona konstrukcyjnie ze stropem, która nie jest ocieplona z uwagi szereg innych uwarunkowań, a która powoduje duże wychłodzenie fragmentu budynku w miejscu w którym jest połączona. W tych miejscach od strony pomieszczeń można zauważyć zawilgocenie w postaci ciemniejszych plam, które są wynikiem wykroplenia się pary wodnej na zimnej powierzchni ściany. To rozwiązanie można zaobserwować na przeważającej ilości budynków w Polsce. Podobnie rzecz się ma w przypadku ościeży okiennych, gdzie brak miejsca na zamocowanie izolacji powoduje, że ten fragment budynku również jest narażony na wychłodzenie, co generuje duże straty ciepła i wprost przekłada się na rachunki za ogrzewanie. Dlatego miejsca szczególnie newralgiczne powinno się ocieplać stosując płyty styropianowe o znacznie lepszych właściwościach izolacyjnych np. styropian grafitowy TERMONIUM PLUS fasada, który zapewnia odpowiednią ochronę przy mniejszej grubości zastosowanej izolacji, niż zwykły styropian. Płyty styropianowe stanowią integralną część kompletnego systemu ociepleń ścian zewnętrznych.
e-doradca Termo Organika

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 23785
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: jak ocieplić ściany bez mostków termicznych?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 maja 2018, 5:08

Termo Organika pisze:Eliminacja mostków termicznych to nic innego jak zabezpieczenie elementów budynku przyczyniających się do powstawania strat energii z tytułu ogrzewania lub chłodzenia. Jest możliwa poprzez zachowanie ciągłości warstwy izolacji. Brak ciągłości izolacji powoduje powstanie mostków termicznych. Przykładem może być żelbetowa płyta balkonowa, najczęściej połączona konstrukcyjnie ze stropem, która nie jest ocieplona z uwagi szereg innych uwarunkowań, a która powoduje duże wychłodzenie fragmentu budynku w miejscu w którym jest połączona. W tych miejscach od strony pomieszczeń można zauważyć zawilgocenie w postaci ciemniejszych plam, które są wynikiem wykroplenia się pary wodnej na zimnej powierzchni ściany. To rozwiązanie można zaobserwować na przeważającej ilości budynków w Polsce. Podobnie rzecz się ma w przypadku ościeży okiennych, gdzie brak miejsca na zamocowanie izolacji powoduje, że ten fragment budynku również jest narażony na wychłodzenie, co generuje duże straty ciepła i wprost przekłada się na rachunki za ogrzewanie. Dlatego miejsca szczególnie newralgiczne powinno się ocieplać stosując płyty styropianowe o znacznie lepszych właściwościach izolacyjnych np. styropian grafitowy TERMONIUM PLUS fasada, który zapewnia odpowiednią ochronę przy mniejszej grubości zastosowanej izolacji, niż zwykły styropian. Płyty styropianowe stanowią integralną część kompletnego systemu ociepleń ścian zewnętrznych.
Dom ma największe straty do gruntu, jak dajecie styropian od spodu i z tyłu fundamentu w stojącym już domu? Co z paroizolacją ?
Trzy filary efektywności energetycznej w budownictwie
1) unikanie ogrzewania wodnego
2) wentylacja z odzyskiem ciepła
3) źródło ciepła naprzeciwko źródła największych strat

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 352
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: jak ocieplić ściany bez mostków termicznych?

autor: Kacper Biały » 28 maja 2018, 21:48

Nie ma co, przy nowobudowanym domu już trzeba porządnie izolować od gruntu, bez tego będzie trudno nie mieć strat ciepła. Do tego porządna izolacja ścian (system), do tego dach.

dominik44re
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2018, 6:27
Re: jak ocieplić ściany bez mostków termicznych?

autor: dominik44re » 08 cze 2018, 6:29

Z tego co się orientuję to nie da się ocieplić ściany bez mostków termicznych.

____________________________________________________________
Leniva Studio

Certvalue123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2018, 6:09
Re: jak ocieplić ściany bez mostków termicznych?

autor: Certvalue123 » 11 cze 2018, 6:15

hi. Thermal bridges can occur anywhere in a wall. Certain places are more susceptible to the problem. The largest group of thermal bridges are breaks in the insulation.


Wróć do „Izolacje, systemy ociepleń Termo Organika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów