izolacja termoiczna fundamentów

Ochrona cieplna budynku ma największy wpływ na poziom komfortu użytkowania i koszty związane z jego ogrzewaniem. Jaki rodzaj styropianu wybrać do ocieplenia? Jaki tynk zewnętrzny na elewację? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci firmy Termo Organika.

Moderator: Termo Organika

Rohs
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:45
izolacja termoiczna fundamentów

autor: Rohs » 29 lis 2019, 12:31

Pytanie odnośnie izolacji termicznej fundamentów.
Czy to dobre rozwiązanie. Proszę o opinie speca. Jeśli ściany fundamentowe oraz ławy są zaizolowane środkiem masą bitumiczną, a zostaną ocieplone izolację termiczną z płyt styropianowych o gr. +/- 15cm z zewnętrznej strony jak Plus dodatkowo wszystkie ścianki od strony wewnętrznej?

Awatar użytkownika
Termo Organika
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 80
Rejestracja: 13 kwie 2015, 14:48
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: izolacja termoiczna fundamentów

autor: Termo Organika » 29 lis 2019, 14:34

Propozycja kierownika budowy jest bardzo dobra, oparta na zasadzie maksymalnej redukcji mostków termicznych i pełnego odizolowania (w miarę możliwości) budynku od oddziaływania warunków zewnętrznych. W budynkach podpiwniczonych dodatkowe ocieplenie fundamentów od strony wewnętrznej nie jest konieczne przy prawidłowym ociepleniu fundamentów od strony zewnętrznej. W budynkach niepodpiwniczonych na ławach fundamentowych i ściankach stosuje się również izolację po stronie zewnętrznej (obowiązkowo), ale można też po stronie wewnętrznej, co zapobiega ewentualnym wychłodzeniem części podłogi w strefie połączenia ze ścianą opartą na fundamencie zagłębionym w gruncie. Najważniejsza jest kwestia materiału jaki będzie zamontowany na ścianach fundamentowych i powinien to być styropian Termo Organika z kategorii „FUNDAMENT” np. TERMONIUM fundament, który jest odpornych na zawilgocenie i bardzo dobrze sprawdza się w ciężkich warunkach jak wysoka wilgotność i duży napór gruntu. Bardzo ważną też sprawą jest dokładne wykonanie hydroizolacji, w taki sposób, aby hydroizolacja pionowa była połączona z izolacjami poziomymi i powinna sięgać strefy cokołowej. Wszystko zależy również od warunków dla których kierownik budowy zalecił właśnie takie rozwiązanie.
e-doradca Termo Organika


Wróć do „Izolacje, systemy ociepleń Termo Organika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów