Grubość zaprawy klejącej pod styropian?

Ochrona cieplna budynku ma największy wpływ na poziom komfortu użytkowania i koszty związane z jego ogrzewaniem. Jaki rodzaj styropianu wybrać do ocieplenia? Jaki tynk zewnętrzny na elewację? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci firmy Termo Organika.

Moderator: Termo Organika

piotrbiały
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2019, 12:22
Grubość zaprawy klejącej pod styropian?

autor: piotrbiały » 19 lut 2021, 15:17

Dzie nb dobry jama powinna być maksymalna grubość zaprawy klejącej, którą przyklejony jest styropian a jaka warstwy zbrojonej?

Awatar użytkownika
Termo Organika
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 93
Rejestracja: 13 kwie 2015, 14:48
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Grubość zaprawy klejącej pod styropian?

autor: Termo Organika » 22 lut 2021, 10:08

Przyklejanie płyt styropianowych za pomocą kleju na bazie cementu Termo Organika TO-KS. Grubość warstwy zaprawy klejącej pomiędzy podłożem a styropianem nie powinna przekraczać 10 mm po dociśnięciu płyty do ocieplanej ściany. W przypadku wykonywania warstwy zbrojonej, gdzie siatka z włókna szklanego jest zatapiana w kleju, grubość tej warstwy kleju powinna mieć ok. 4 mm. To ogólna zasada przy mocowaniu izolacji termicznej za pomocą kleju do przyklejania styropianu TO-KS i kleju uniwersalnego do przyklejania styropianu i zatapiania siatki firmy Termo Organika. Płyty styropianowe mogą być też przyklejane przy pomocy kleju poliuretanowego TO-KPS gdzie klej jest aplikowany na płytę styropianową za pomocą pistoletu. "Wężyk" zaaplikowanego kleju jest zazwyczaj grubości 2-3 cm, ale po dociśnięciu do ściany kompresuje się i dopasowuje do podłoża (szczelina poniżej 10 mm)
e-doradca Termo Organika


Wróć do „Izolacje, systemy ociepleń Termo Organika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów