Docieplanie budynku z zewnątrz

Ochrona cieplna budynku ma największy wpływ na poziom komfortu użytkowania i koszty związane z jego ogrzewaniem. Jaki rodzaj styropianu wybrać do ocieplenia? Jaki tynk zewnętrzny na elewację? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci firmy Termo Organika.
dorotkas7
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2018, 15:07
Docieplanie budynku z zewnątrz

autor: dorotkas7 » 05 lis 2018, 15:29

Czy można docieplić z zewnątrz budynek z ścianami trójwarstwowymi tzn. licząc od wewnątrz :pustak ceramiczny szczelinowy,styropian 5cm/rzucony chyba byle jak/ i cegla ceramiczna pełna od zewnątrz budynku. Wiele osób,które znam dociepliło tak zbudowane domy ale jeszcze więcej osób jest przeciwnych twierdząc,że dojdzie do skraplania się pary wodnej. Proszę o poradę fachowca.

erzecznikkt
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 15 lip 2014, 14:08
Re: Docieplanie budynku z zewnątrz

autor: erzecznikkt » 21 lis 2018, 13:25

Witam, faktycznie sporo budynków zostało w ten sposób docieplonych i problem wilgoci nie wystąpił. Zasadniczo nie powinno być problemu z wykraplaniem się wilgoci, niemniej jednak nie można powiedzieć, że takie ryzyko zupełnie nie występuje, wszystko zależy od konstrukcji ściany i warunków, na jakie jest wystawiona. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie obliczeń cieplno-wilgotnościowych muru i sprawdzenie, czy po ociepleniu materiałem o danej grubości punkt rosy nie znajdzie się wewnątrz przegrody. Takie obliczenia powinny być elementem projektu ocieplenia.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Docieplanie budynku z zewnątrz

autor: DarkElf » 12 sie 2019, 12:38

Właśnie poszukiwałem informacji w takiej tematyce.


Wróć do „Izolacje, systemy ociepleń Termo Organika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów