Stacja do uzdatniania wody a zalanie mieszkania

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Yadwiga
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2018, 12:18
Stacja do uzdatniania wody a zalanie mieszkania

autor: Yadwiga » 25 lis 2018, 12:25

Witam,
piszę na forum pierwszy raz, ponieważ potrzebuję pomocy. Posiadam w mieszkaniu uzdatniacz wody, jest on podłączony od maja, ja wprowadziłam się do mieszkania pod koniec pażdziernika tego roku więc "żyjemy" sobie razem od około miesiąca. Do tej pory nie było żadnych problemów a dziś rano jak wstałam okazało się, że mam zalany cały hol oraz pomieszczenie gdzie znajduje się owy uzdatniacz wody, po sprawdzeniu wiem, że woda wydostała się właśnie z niego ale nie mam pojęcia w jaki sposób, tym bardziej, że wczesniej takich problemów nie było. Dodam, że wody było około całego wiadra zebranego z podłogi i ze stacji wody już nic się nie lało, dlatego tym bardziej nie wiem o co chodzi a fachowiec może przyjechać dopiero jutro. Czy ktoś miał podobną sytuację albo może ma pomysł co się mogło stać? :roll:
Pozdrawiam

iLutan
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2018, 21:16
Re: Stacja do uzdatniania wody a zalanie mieszkania

autor: iLutan » 29 lis 2018, 21:32

WItam
Ja bym podejrzewał zacięcie się zaworu uzupełniania wody w zbiorniku podczas procesu regeneracji złoża. Odkamieniacz co jakiś czas np co 3000L lub 3 dni pracy musi wykonać cykl regeneracji złoża polegający na rozpuszczeniu nasypanej soli co wykonuje przez zalewanie wodą zbiornika z solą. Jest tam pływak i elektrozawór który pilnuje poziomu tak by woda nie przelała się górą. Może pływak lub elektro zawór nawalił i woda ze zbiornika solnego górą się przelała i zalała mieszkanie. To by tłumaczyło, dlaczego było jej nie aż tak wiele. Sam mam odkamieniacz IQsoft26 w kotłowni i jakby doszło do awarii nie będzie skód. Cały proces montażu odkamieniacza pokazałem na filmie instruktażowym poświęconym temu zagadnieniu. http://www.ekademia.pl/kurs/miekkawoda i poscie: https://ztechnikazapanbrat.pl/jak-pozby ... dy-iqsoft/.
Polecam też firmę która założyła mi odkamieniacz: http://zdrowawoda.net
Pozdrawiam
Łukasz


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 10 gości

Gotowe projekty domów