Reduktor ciśnienia wody - niekontrolowany wzrost ciśnienia?

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Janeo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2011, 6:56
Reduktor ciśnienia wody - niekontrolowany wzrost ciśnienia?

autor: Janeo » 23 maja 2018, 15:40

Witam koleżanki i kolegów,

Postanowiłem założyć instalację automatycznego kropelkowego podlewania roślin w mieszkaniu. Ponieważ taka instalacja wymaga ciśnienia 1 Bar, kupiłem reduktor ciśnienia regulowany od 1 Bara wzwyż.

Ustawiłem ciśnienie 1 Bar i ciśnienie takie oczywiście jest, ale... wyłącznie gdy mam do czynienia z przepływem/wypływem wody za reduktorem. Kiedy wypływ wody zostaje wstrzymany (czyli czujniki odcinają wodę), ciśnienie wody w instalacji wzrasta z 1 Bar do 2 Bar, co dla instalacji jest niekorzystne, w szczególności że podlewanie jest kropelkowe więc permanentnie w instalacji mam ok. 2 Bar.
1) czy takie zachowanie ciśnienia za reduktorem jest normalne? (wzrost ponad nastawienie o 100%)
2) czy, jeśli takie zachowanie czyli wzrost ciśnienia jest normalne, to czy jeśli kupię reduktor ciśnienia wody z nastawieniem od 0,5 Bar, to mogę liczyć na taki wzrost - ale do 1 Bar, nie więcej?
Z góry dziękuję za odpowiedzi, do tych rzeczy potrzebni są jednak specjaliści :-)

Pozdrawiam

Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów