Filtry wody - zakładane na rury

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

semmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2009, 21:45
Re: Filtry wody - zakładane na rury

autor: semmac » 06 cze 2015, 20:24

Bolas pisze:Nie polecam montowania filtra skośnego nie jest to filtr przeznaczony do takich zanieczyszczeń. Po pierwsze co znaczy że woda jest zapiaszczona? Woda z własnej studni czy z sieci? Jeżeli z sieci to zakład wodociągowy powinien się tym zająć bo to jego brocha i obowiązek.
Jeżeli filtr to dołożyć i kupić coś porządnego coś co będzie służyć długo i będzie łatwe w płukaniu - ja takie filtry montuję standardowo do każdego przyłącza które wykonuje:
Obrazek
Tu są dwie wersje z reduktorem ciśnienia i bez. Stale może pani kontrolować stan zabrudzenia a płukanie filtra polega na odkręceniu zaworka u dołu i spuszczeniu kilku litrów wody do wiaderka.


Własnie zgrzewam swoją instalację i chciałem dać w piwnicy filtr narurowy (jeden usuwający chlor, a drugi kamień) do 300zł za całość. Ale po pierwszym telefonie do sprzedawcy pytaniem czy zmniejszy mi się przepływ (domek 4 osoby dorosłe, dwójka dzieci) usłyszałem, że woda będzie ledwo lecieć a filtr będę wymieniać co tydzień.
I co mi pozostaje? Filtry pod umywalkami, filtry prysznicowe?

nikoon
1 - ostrzeżenie!
Posty: 75
Rejestracja: 29 sty 2013, 12:37
Re: Filtry wody - zakładane na rury

autor: nikoon » 05 cze 2017, 14:06

Może tego typu jak ma eden filtry do wody są to dystrybutory filtrujące, które podłączone są bezpośrednio do sieci wodociągowej, w ten sposób oczyszczają zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie. Działanie dystrybutorów odbywa się na zasadzie podwójnej filtracji. W pierwszej kolejności usuwane są zanieczyszczenia stałe typu piasek, rdza, natomiast filtracja zasadnicza poprawia smak, kolor, zapach, redukuje zawartość ołowiu, chloru i inne zanieczyszczenia chemiczne.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 337
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Filtry wody - zakładane na rury

autor: PrzemekS » 08 paź 2018, 0:30

My mamy narurowy i bardzo dobrze się taki filtr sprawuje. Kiedyś mieliśmy dzbanek z filtrem ale to mało funkcjonalne było.

piotrowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 05 wrz 2018, 16:46
Re: Filtry wody - zakładane na rury

autor: piotrowski » 08 paź 2018, 14:54

Zgadzam się, ze filtr narurowy jest bardzo sensowny. U nas jest taki od roku jakoś i doskonale się sprawdza. Wybraliśmy taki od Global Concepts 2000 bo firma to dobrzy fachowcy od technologii uzdatniania wody i mają po prostu produkty wysokiej jakości.

ArkadiuszKrol
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 306
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Filtry wody - zakładane na rury

autor: ArkadiuszKrol » 18 lip 2019, 9:14

Ja zamówiłem w ubiegłym roku filtry od firmy gc2000.pl. Szczerze mówiąc nie miałem żadnych problemów z ich założeniem. Skontaktuj się ze sprzedawcą. Możliwe, że on będzie Ci w stanie doradzić.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów