Uchwały antysmogowe a piece ...

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Filo4444
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2021, 10:56
Uchwały antysmogowe a piece ...

autor: Filo4444 » 27 wrz 2021, 20:57

Witam,
dla posiadaczy "wyrobów" zduńskich w wielu miejscach polski (na pewno w śląskim), został rok na przygotowanie do udowodnienia kontrolerowi, że użytkowany piec spełnia wymóg:
" ... wymagania wskazane w § 5 dla instalacji, których eksploatacja rozpoczęła się przed 1 września 2017 roku, będą obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku, chyba że instalacje te będą:
[i]osiągać sprawność cieplną na poziomie co najmniej 80
% lub
zostaną wyposażone w urządzenie zapewniające redukcję emisji pyłu do wartości określonych w punkcie 2 lit. a załącznika II do Rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1185 z dnia 24 kwietnia 2015 roku w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe. ..."[/i]
No to jak to widzicie ? szczególnie policzenie sprawności cieplnej - metoda (wzór) ? będą uznawane samodzielne wyliczenia ? jeśli nie a pewnie tak będzie to kto ma to policzyć i wystawić dokument ?
Dla uniknięcia nieporozumień nie mówimy tu o piecach z wkładami stalowymi, czy też prefabrykowanych fabrycznie tylko o piecach budowanych tradycyjnie - metodą zduńską.

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów