Pompa ciepła CWU do CO i CWU - jak?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Jacek_z_Gdyni
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2018, 0:40
Pompa ciepła CWU do CO i CWU - jak?

autor: Jacek_z_Gdyni » 27 lis 2020, 0:01

Cześć!

Chcę pompę ciepła do CWU użyć jednocześnie co celów CO :D

Oto model tej pompy SHP-F 300 X Premium: https://www.stiebel-eltron.pl/pl/produkty-rozwiazania/energia_odnawialna/pompy_ciepla/pompy_ciepla_do_cieplejwodyuzytkowej/typoszereg_kompaktowyshp-f220300premiumxtrybrecyrkulacjipowietrz/shp-f_300_x_premium.html

Pompa czerpałaby ogrzane do min. 2 st. C powietrze z GWC (gruntowy wymiennik ciepła). Moc GWC to ok. 1 kW (zmierzona w długim okresie). Samo CO ograniczyć się ma do dwóch drabinek (łazienka, malutka suszarnia) oraz nagrzewnicy wodnej, która nagrzewać ma powietrze wchodzące do budynku (przez rekuperator).

Problem jest taki, że nie wiem, jak rozdzielić obiegi CWU i CO - czy da się to w ogóle zrobić?
Oczywiście ten 300l zbiornik ma być w pierwszej kolejności wykorzystywany jako rezerwuar wody higienicznie czystej i nie chcę tej wody wpuszczać do nagrzewnicy, ponieważ w okresie letnim może się z niej gromadzić jakaś bakteria.

Uprzedzając pytania: potrzeby grzewcze budynku oszacowane są na ok. 1500 W, a brakujące 500 W będzie uzupełniane elektryczną podłogówką.

Pozdrawiam
Jacek

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów