Koszty ogrzewania domu - porównanie różnych rozwiązań

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 439
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Koszty ogrzewania domu - porównanie różnych rozwiązań

autor: Rafał Cichocki » 10 cze 2019, 13:01

Witam,

Najniższe koszty ogrzewania budynku uzyskiwane są przy zastosowaniu gruntowej pompy ciepła. Takie rozwiązanie ma także inne zalety jak brak zanieczyszczenia otoczenia budynku, brak potrzeby budowy oddzielnego pomieszczenia kotłowni oraz pomieszczenia do przechowywania opału. Dzięki rewersyjnej pracy sprężarki, pompa może być wykorzystywana do chłodzenia budynku w sezonie letnim. Gruntowa pompa ciepła wymaga wyższych nakładów finansowych, lecz w porównaniu do powietrznej, cechuje się wyższą sprawnością oraz bardziej stabilną pracą przy niższej temperaturze powietrza zewnętrznego. Elementem pompy, który określa żywotność urządzenia, jest sprężarka. W pompach ciepła z rodziny Logatherm zastosowane sprężarki mogą mieć przebieg do 80 000 godzin pracy, co przy rocznej pracy pompy wynoszącej ok. 2 500 godzin w przeliczeniu wynosi ok. 30 lat.
Polecam wybór pomp ciepła marki Buderus, która posiada w swojej ofercie zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: [więcej informacji poprzez PW].
Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 777 008.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów