Jaką pompę ciepła wybrać?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Konsultant Viessmann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 389
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jaką pompę ciepła wybrać?

autor: Konsultant Viessmann » 28 gru 2018, 15:00

asiajarmul pisze:A jaką pompę lepiej wybrać gruntową czy powierzną?


To zależy jaki budynek, jaka powierzchnia, jakie masz wymagania co do chłodzenia...
Gruntowa ma stabilne dolne źródła z którego pobiera energię, ale jest droga w inwestycji, a powietrzna jest tańsza w inwestycji, ale koszty eksploatacyjne mogą być nieco wyższe niż przy gruntowej.

Czy możesz opisać swój budynek?

becia235
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 mar 2018, 8:19
Re: Jaką pompę ciepła wybrać?

autor: becia235 » 30 gru 2018, 18:00

Dokładnie to wszystko zależy od budynku, tak na oko ciężko powiedzieć co będzie bardziej dla Ciebie odpowiednie. Gruntowa pompa jest na pewno droższa podczas instalacji, ponieważ wymaga odwiertów. Tutaj możesz poczytać o powietrznych pompach ciepła https://www.arctic-klimat.pl/pompy-ciepla

Baśka74
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2018, 8:44
Re: Jaką pompę ciepła wybrać?

autor: Baśka74 » 13 sty 2019, 20:03

Polecam skorzystać z usług przyzwoitej firmy. Ja kupiłam solidną pompę u www.dambat.pl. Pro­du­kują pompy i hy­dro­fory. Oferują wyłącznie starannie wyselekcjonowane, wszechstronne i niezawodne produkty. Działają terminowo i fachowo.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Jaką pompę ciepła wybrać?

autor: Rafał Cichocki » 18 sty 2019, 14:47

asiajarmul pisze:A jaką pompę lepiej wybrać gruntową czy powierzną?


Witam,

Praca gruntowej pompy ciepła w porównaniu do powietrznej jest bardziej stabilna przy niższej temperaturze zewnętrznej. Temperatura gruntu praktycznie przez cały rok jest dodatnia i wynosi w przybliżeniu +8 stopni. Pozwoli to na uzyskiwanie wyższej sprawności COP w całym sezonie grzewczym. Należy pamiętać, że gruntowa pompa ciepła wymaga znacznie wyższych nakładów finansowych oraz wymagane jest posiadanie na posesji odpowiedniej ilości miejsca na wykonanie gruntowego kolektora poziomego. Przy wyborze odwiertów pionowych wymagana jest znacznie mniejsza powierzchnia działki. Ważne są również parametry gruntu w otoczeniu budynku. Bardziej wilgotne typy gruntu pozwolą na uzyskiwanie większej ilości energii cieplnej. Natomiast powietrzne pompy ciepła wymagają niższych kosztów inwestycyjnych. W doborze odpowiedniego rozwiązania pomoże Pani jeden z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Przy okazji zachęcam do sprawdzenia oferty pomp ciepła Junkers-Bosch. Znajdują się w niej zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła z rodziny Bosch Compress, które posiadają jeden z wyższych współczynników COP na rynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: https://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], krzysztof2019 i 39 gości

Gotowe projekty domów