Instalacja jeden piec- 2 mieszkania

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

rober89
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2019, 17:45
Instalacja jeden piec- 2 mieszkania

autor: rober89 » 10 paź 2019, 17:51

Witam,
na dniach będę kupował nowy kocioł z podajnikiem, muszę jednak zmodyfikować instalację, ponieważ z tego kotła będzie jeszcze ogrzewane drugie mieszkanie.

w skrócie
1. mieszkanie
2.piętro mieszkanie 65m, 4 grzejniki plus CWU dwupłaszczowy na jednym obwodzie, do tej pory wymiennik CWU był odłączany przez zawór z siłownikiem sterowanym przez mój mały sterowniczek postawiony na arduino, tak więc woda sie nie wychładzała jak temperatura CO zaczęła spadac, grzejniki w obiegu zamkniętym, kocioł w obiegu otwartym, z wymiennikiem ciepła - stan na dzień dzisiejszy, latem zakręcałem kaloryfery i grzałem tylko wodę

1piętro, mieszkanie 85m 5 grzejników plus CWU w kotłowni, CWU-jeszcze nie podłączone

kocioł w piwnicy,

Obwody na oba mieszkania muszą być rozdzielone, z ciepłomierzami, celem rozliczania kosztów opału

Myśle żeby zastosować teraz dwa osobne wymienniki, oba mieszkania w osobncyh obwodach zamkniętych, kocioł w otwartymCzy jednak lepiej zastosować jeden wymiennik?
Wybór pieca padł na SkAMP-PV20KW, dostępny jest z sterownikami Argos PID plus z internetem - obsługuje 3 pompy, bez sterownika pogodowego i chyba obsługa tylko jednego mieszacza oraz SKZP v2 - obsługa 4 POMP, czujniki pogodowy, powrotu, i spalin - czego nie ma w Argosie, niestety modul internetowy dodatkowo płatny i drogi - 450zł

Doradzcie proszę jak ugryźć ten temat

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 12 gości

Gotowe projekty domów