czym ogrzać dom ?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24027
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: czym ogrzać dom ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 kwie 2016, 7:18

Niestety, nie mam "funkcji" załączniki (zniknęła mi z okolic "opcji" , ale może Pan wklei pozostałe strony odpowiedzi prof. Pogorzelskiego na mój list, że fizyka budowli i PN wyklucza ocieplanie od zewnątrz. Jest tam ciekawe stwierdzenie, że wilgotność nie ma wpływu na opór cieplny.
HVAC - najtańszy komfort.

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: czym ogrzać dom ?

autor: tyga33 » 13 mar 2017, 9:40

Myślę, że Sunex będzie dobrą opcją jeśli chodzi o odnawialne źródła. Miałem z nimi kontakt przy okazji kilku instalacji jakie wykonywała moja firma, głównie chodziło o pompy ciepła i systemy hybrydowe. Szybka odpowiedź, nie ociągali się też z dostawą produktów, mają wszystkie potrzebne systemy instalacyjne, zestawy montażowe, czy płyny i stacje napełniające, także w jednym miejscu można się zaopatrzyć we wszystko co niezbędne.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: czym ogrzać dom ?

autor: Rafał Cichocki » 18 maja 2017, 10:23

Witam,

Przy doborze odpowiedniego ogrzewania należy zastanowić się nad zaletami i wadami każdego rozwiązania. Kotły na paliwa stałe cechują się niskimi kosztami inwestycyjnymi, lecz wymagają dodatkowej pracy związanej z eksploatacją oraz nie jest to rozwiązanie ekologiczne. Pompa ciepła jest bezobsługowym rozwiązaniem o najniższych kosztach eksploatacyjnych, lecz cechuje się wyższymi kosztami inwestycyjnymi. Natomiast wybór gazowego kotła kondensacyjnego, jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy do budynku doprowadzona jest miejska sieć gazowa. Takie rozwiązanie posiada największą efektywność energetyczną w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym w budynku, co w znacznym stopniu pozwoli zmniejszyć roczne koszty eksploatacji.
Marka Junkers posiada w swojej ofercie gazowe kotły kondensacyjne z rodziny Cerapur oraz pompy ciepła Supraeco. W celu doboru urządzenia oraz symulacji rocznych kosztów eksploatacji zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 600 801.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

________________________________
Konsultant marki Junkers

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 608
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: czym ogrzać dom ?

autor: SUSPENSER » 19 maja 2017, 20:40

I tu reklama - jakiś pakiet na to wykupiony czy tak "na sępa" ?
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

Morlans
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2017, 8:31
Re: czym ogrzać dom ?

autor: Morlans » 04 paź 2017, 8:33

Ja mogę polecić od siebie piece kaflowe poznań. Korzystam z takiego i jestem bardzo zadowolony. Całkiem jak w starych, dobrych czasach.

Konsultant Viessmann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: czym ogrzać dom ?

autor: Konsultant Viessmann » 04 paź 2017, 10:27

Rafał Cichocki pisze:Witam,

Pompa ciepła jest bezobsługowym rozwiązaniem o najniższych kosztach eksploatacyjnych, lecz cechuje się wyższymi kosztami inwestycyjnymi. Natomiast wybór gazowego kotła kondensacyjnego, jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy do budynku doprowadzona jest miejska sieć gazowa.


Witam,
Nawiązując do powyższej wypowiedzi, oraz do tematu ogrzewania gazowego, które polecają inni przedmówcy chciałem przedstawić rodzinę kotłów kondensacyjnych Vitodens.
Otóż Firma Viessmann stosuje w kotłach kondensacyjnych najnowsze rozwiązania techniczne, jak:
- Wymiennik Inox-Radial ze stali szlachetnej wysokiej jakości, o wysokiej skuteczności przekazywania ciepła – tradycyjne kotły wyposażone są w wymienniki miedziane (kotły wiszące) i żeliwne (kotły stojące). Stal szlachetna jest jednym z najtrwalszych materiałów stosowanych do budowy kotłów.

- Palnik MatriX o specjalnej konstrukcji i działaniu. W palnikach MatriX spaliny osiągają temperaturę 900°C, podczas gdy w tradycyjnych palnikach mają temperaturę 1300°C – niższa temperatura spalin wpływa korzystnie na pracę kotła z intensywniejszą kondensacją (wyższą sprawność kotła). Siatka MatriX zwiększa trwałość palnika, gdyż może on płynnie kompensować naprężenia termiczne podczas pracy.
Kotły kondensacyjne z palnikami MatriX są przyjazne dla środowiska, pracują z tzw. zerową emisją zanieczyszczeń, oraz ciszej od kotłów z tradycyjnymi palnikami – przykładowo głośność pracy kotła Vitodens 200-W o mocy do 26 kW nie przekracza 38 dB przy pełnej mocy kotła oraz 32 dB przy minimalnej mocy.

- Układ Lambda-Pro-Control który stale kontroluje i reguluje proces spalania w czasie normalnej eksploatacji kotła. Automatycznie rozpoznaje rodzaj gazu i dopasowuje warunki spalania do zmieniającej się jakości gazu i obciążenia kotła. Zapewnia tym samym maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie oraz wysoką sprawność kotła w czasie jego pracy z małą jak i maksymalną mocą grzewczą.

Najlepsze rozwiązania techniczne i wysokiej jakości materiały sprawiają że kotły kondensacyjne będą trwalsze od tradycyjnych.
Uwzględniając efekt kondensacji i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne kotły kondensacyjne firmy Viessmann są oszczędniejsze od tradycyjnych o ok. 15-20%, a w porównaniu ze starymi kotłami zużycie gazu będzie mniejsze nawet o 30%. Przy obecnych cenach gazu, które będą rosły każdego roku, dodatkowe koszty wynikające z zastosowania kotła kondensacyjnego mogą zwrócić się po ok. 4 do 6 latach.
Zachęcam do kontaktu i zapoznania się z ofertą firmy Viessmann! - [więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów