Sterowanie kotłem de dietrich mcr III plus

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mk2
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2015, 19:53
Lokalizacja: Wrocław
Sterowanie kotłem de dietrich mcr III plus

autor: mk2 » 29 lip 2015, 9:04

Witam, proszę o pomoc.
Mam kocioł de dietrich mcr III plus. Kocioł jest podłączony na sprzęgle z dwiema pompami i na jednej pompie zawór mieszający z siłownikiem. Jeden obieg z pompy bez mieszacza to grzejniki na poddaszu i podłogówka z rtl, drugi obieg to pompa z mieszaczem sama podłogówka na parterze. Dodatkowo do kotła jest podpięty zasobnik cwu 150 litrów osobnym wyjściem z kotła sterowany pompą z kotła.
Jako sterowanie mam podłączony c-mix do kotła który ma sterować i-sense zainstalowanym na parterze na podstawie tem. wewnetrznej oraz zewnętrznej. Ponadto do c-mix został podpięty kolejny i-sense aby sterował grzejnikami na poddaszy na podstawie tem. wewnetrznej oraz zewnętrznej. Zastanawiam się czy ten drugi i-sense jest potrzebny jeżeli w instrukcji pisze że ten jeden steruje dwoma niezależnymi obiegami, tylko jak szczytuje tem. pomieszczenia na poddaszu jeżeli wisi na parterze. Jeżeli jest jeden to chyba na parterze podłogówką mogę sterować na podstawie tem. wewnetrznej oraz zewnętrznej natomiast grzejnikami na poddaszu tylko tem zewnętrzną. Ponadto nie wiem jak sterować cwu. Cwu jest podpięte bezpośrednio do kotła z pominięciem sprzęgła (oddzielne podłączenie sterowane temperaturą kotła). Chciałbym abym mógł sterować cwu czyli: czasami włączania i wyłączania cyrkulacji oraz czasem podgrzewania cwu aby w okreslonych godzinach nie podgrzewał.

Pytania. Czy podłączenie do c-mix 2 sterowników i-sense jest dobrym pomysłem ?
Jak sterować CWU ?
Dodatkowo w sterowaniu kotła jest wejście "Enable i opis "Do styków CH i DHW można podłączyć sygnał 10230 V, aby włączać lub wyłączać funkcję grzania lub produkcji ciepłej wody użytkowej. Standardowo włączona jest funkcja grzania lub produkcji ciepłej wody użytkowej. Płyta główna będzie reagować na włączanie funkcji grzania lub produkcji ciepłej wody użytkowej oraz sterowa nie nią tylko wtedy, gdy sygnał 10230 V zostanie podłączony do styków. Jeśli zasilanie kotła zostanie odłączone, przywrócone zos tanie ustawienie fabryczne wejścia CH i DHW (= aktywne). Należy się upewnić, że jest to wymagany stan." Do czego to służy. Czy można tu wpiąć jakieś sterowanie lub gdzie ewentualnie mogę wpiąć dodatkowe sterowanie C

Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 9 gości

Gotowe projekty domów