Rozliczenie Gazu w domu wielorodzinnym.

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24223
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Rozliczenie Gazu w domu wielorodzinnym.

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lip 2015, 9:17

porka911 pisze:Tomasz_Brzeczkowski:

Solary na dachu też założone? Masz instalacje takiego typu jak proponuje Enerbau Tanie Grzanie?
Powoli się przekonuje, ale widzę że temat głęboki.
Nie wiem po co solary? Tu nie Afryka.
Mam od ćwierć wieku ogrzewanie podłogi podczerwienią i wentylację z odzyskiem ciepła. A od 6 sezonów pompę ciepła na balkonie.

Maniak
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 15 lip 2013, 21:27
Re: Rozliczenie Gazu w domu wielorodzinnym.

autor: Maniak » 29 lip 2015, 9:55

porka911 pisze:Maniak: A co proponujesz?

Dom to bliźniak, ocieplony 15cm styropianu. Okna plastiki. Wybudowany w 1995 roku.
Pietra tak jak napisałem, po 50 m2. Wysokie na 2,8. Ostanie chyba 2,2 lub 2,4.


W podłodze jakie ocieplenie? Problemów z grzybem tam nie ma? Mieszkał ktoś wcześniej? Z obserwacji widzę, że jak ktoś obkłada dom styropianem plus szczelne okna to potem problem z grzybem. Przede wszystkim zrobiłbym na Twoim miejscu wentylację z odzyskiem ciepła. Jesteś w stanie ogarnąć to samemu i dużo zaoszczędzić. Ja tak robiłem u siebie. Dom był obłożony styropianem i pojawiał się problem z pleśnią. Zrobiłem więc wm i po problemie. Nie wspomnę o komforcie i wyeliminowaniu przeciągów w domu zimą. Teraz obserwuję jak sprawują się inwerterowe pompy ciepła powietrze powietrze czyli po prostu klimatyzatory inwerterowe. Można nimi tanio grzać i niewiele kosztują. Sam bym to teraz założył + grzejniki elektryczne i chyba się zdecyduję bo wychodzi nawet 3 razy taniej niż gazem. Co do solarów, jak zrobisz sobie instalację do 4 tys zł samemu/niewielką pomocą (da się) to uważam, że warto.

Wracając do gazu... Z mojej historii. To szkoda że nie byłem mądrzejszy lata temu. Człowiek musiał ich jeszcze łaskawie prosić, żeby się jakoś podłączyć i trwało to i trwało. projekty, mapki pier... kup... kasy. Teraz jeszcze liczą mi kwh a nie m3 a licznik w m3! Powiem więcej na indukcji taniej ugotujesz niż gazem! I pamiętaj pisze to osoba, która gaz ma i od niego ucieka.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24223
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Rozliczenie Gazu w domu wielorodzinnym.

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lip 2015, 10:02

mi kwh a nie m3 a licznik w m3!
Nie jest oszustwem, by nie napisać kur..wem podawanie ceny kWh przy przeliczeniu 11kWh/m3? Nawet w laboratorium się tyle nie uzyska, ale ktoś kto się nie zna - porówna cenę kWh z prądem i taki oszust np. Vissmanna napisze, że jest prawie 3 razy taniej OGRZEWANIE.
Choć w latach 90-tych, gdy 1m3 gazu kosztował tyle co kWh już ogrzewanie elektryczne prawidłowo wykonane było tańsze od gazowego.

Maniak
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 15 lip 2013, 21:27
Re: Rozliczenie Gazu w domu wielorodzinnym.

autor: Maniak » 29 lip 2015, 10:18

Najlepsze jest w tym to, że osoby grzejące gazem mają współczynnik 11- coś tam kwh a ci mający np. tylko kuchenkę mniejszy tzn. 10 z groszami kwh a mieszkają w tej samej miejscowości 100 metrów od siebie. Dobre, nie?

Teraz jeszcze jeden aspekt. Lepiej płacić jednemu złodziejowi za abonament a nie dwóm czy więcej. Podam przykład. Za sam abonament (mówię tutaj o opłatach stały, zmiennych i kto wie co jeszcze za rok wyszło mi około 1000 zł.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów