Regulacja temperatury - ogrzewanie podłogowe i piec kondensacyjny

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Marffi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2020, 14:26
Regulacja temperatury - ogrzewanie podłogowe i piec kondensacyjny

autor: Marffi » 11 lut 2020, 14:36

Witam,

uprzejmie proszę o informację czy do pieca gazowego marki Junkers, który ma obsługiwać ogrzewanie (podłogowe we wszystkich pomieszczeniach + ręcznikowce w łazienkach) w domu można zastosować regulator innej firmy i korzystać z dobrodziejstw ekonomicznego ogrzewania poprzez kondensację? Czy taki efekt jest możliwy do osiągnięcia jedynie stosując regulatory od producenta kotła grzewczego 9w tym wypadku regulator CW100)?

Instalator twierdzi, że jedynie regulator tego samego producenta (CW100 ewentualnie CR100) zapewnia to, że ogrzewanie jest uruchamiane z najniższą możliwą mocą potrzebną do osiągnięcia oczekiwanej temperatury (modulacja) a zastosowanie innego regulatora temperatury skutkuje tym, że piec działa na zasadzie on/off i w ten sposób przepala się dużo niepotrzebnej energii nawet w przypadku potrzeby lekkiego podniesienia temperatury.

Czy to prawda i tak w istocie jest? Czy rzeczywiście nie można zastosować nowoczesnego regulatora np: green leaf vivo wifi i cieszyć się ekonomicznym grzaniem pieca tylko trzeba kupować archaiczne regulatory od producenta?

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeśli powielam wątek ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów