Najpierw przyłącz gazu czy instalacja wewnętrzna

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

freesamen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 16 lip 2014, 22:04
Najpierw przyłącz gazu czy instalacja wewnętrzna

autor: freesamen » 27 gru 2015, 17:53

Co należy najpierw wykonać,
Przyłącz gazu czy instalację wewnątrz domu.

Przyłącz gazu zawsze robi gazownictwo? czy mogę szukać jakiejś firmy jeśli miałaby taniej zrobić?

kolejny temat podobno jak jest wykonana skrzynka w linii ogrodzenia działki to później ma się kilkanaście dni na połączenie jej z instalacją wewnętrzną w domu. Prawda to jest? Jeśli tak to lepiej wykonać instalację do planowanej skrzynki jeszcze nie istniejącej aby przez przypadek nie spóźnić się z terminami?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5335
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Najpierw przyłącz gazu czy instalacja wewnętrzna

autor: Bolas » 30 gru 2015, 22:43

Różnie różni mówią. Ja uważam za instalację wewnętrzną instalację od skrzynki do urządzenia w budynku. Teraz w zależności od rejonu gazowni lub ustaleń skrzynka pomiarowa/licznikowa znajduje się albo w granicy posesji, na posesji lub murze budynku - wszystko zależy od lokalizacji gazociągu lub przyłącza. Wszystkiego dowiesz się otrzymując warunki lub pytając w danym rejonie gazowniczym. Przeważnie jest tak że gazownia (jeżeli nie ma przyłącza - rury do której już można podłączyć licznik) określa warunki na jakich takie przyłączenie może zostać wykonane. Z warunkami udajesz się do projektanta - ten wykonuje projekt. Gazownia zatwierdza projekt. Ty możesz wykonać instalację wewnętrzną wg projektu a gazownie w podanym przez siebie terminie dokona wykonanie przyłącza przeważnie jest to wykonywane do 6m-cy od zatwierdzenia projektu. Gazownia określa też termin kiedy ty zobowiązujesz się do pobierania gazu lub bycia gotowym do przyłączenia się do instalacji gazowej w tym też terminie musisz wykonać instalację gazową wewnętrzną potwierdzoną odpowiednim protokołem wykonawcy i mieć podłączone przynajmniej jedno urządzenie gazowe. Po złożeniu tych dokumentów gazownia montuje licznik w terminie do 2-3 tyg. Tak przystępujesz do grona osób sponsorujących wielką machinę Gazpromu :D


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów