Kotły nowej generacji - ogrzewanie gazowe na najwyższym poziomie

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 517
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Kotły nowej generacji - ogrzewanie gazowe na najwyższym poziomie

autor: Konsultant Viessmann » 28 lis 2019, 19:16

Firma Viessmann poprosiła instalatorów i użytkowników systemów grzewczych, aby wskazali co według nich można ulepszyć w kotłach kondensacyjnych. Bazując na zdobytych w ten sposób informacjach firma wprowadziła udoskonalenia, które zaowocowały powstaniem kotłów nowej generacji Vitodens. Czym charakteryzują się te urządzenia?

Kotły nowej generacji Vitodens powstały przede wszystkim z myślą o ludziach, którzy z produktów tych korzystają na co dzień – uwzględnia ona wszystkie ich potrzeby i oczekiwania względem nowoczesnych, kondensacyjnych kotłów gazowych.

Funkcjonalność przede wszystkim

Kotły nowej generacji zostały wyposażone w 7-calowe, kolorowe wyświetlacze, które można usytuować według indywidualnych potrzeb - u góry lub na dole urządzenia. Dzięki temu wyświetlacz może się znajdować na wysokości wzroku użytkownika, niezależnie od jego wzrostu. Takie rozwiązanie zapewnia wygodne uruchamianie i obsługę urządzenia.

Dzięki wyświetlaczowi dotykowemu użytkownik kotła gazowego ma zawsze na widoku panel energetyczny, informujący o zużyciu energii oraz zyskach solarnych. Kolejnym udogodnieniem dla użytkowników kotłów nowej generacji Vitodens jest tzw. Lightguide, czyli pasek świetlny w technice LED, rozciągający się na całą szerokość urządzenia. Informuje on użytkownika w czasie rzeczywistym o ogólnym stanie pracy urządzenia: Lightguide świeci równomiernie po włączeniu kotła, pulsuje równomiernie gdy urządzenie znajduje się w trybie gotowości, potwierdza mignięciem zmianę ustawienia i miga gdy praca kotła jest zakłócona. To bardzo praktyczne rozwiązanie pozwala na pierwszy rzut oka ocenić czy kocioł pracuje prawidłowo.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie! Zapraszamy do całego artykułu:[więcej informacji poprzez PW]
Naszą ofertę można znaleźć tutaj: [więcej informacji poprzez PW]

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1929
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Kotły nowej generacji - ogrzewanie gazowe na najwyższym poziomie

autor: szari » 30 lis 2019, 19:38

Super wyznacznikiem nowej generacji kotłów ma być wyświetlacz... aż 7 cali!!! który uwaga można zainstalować na górze bądź na dole urządzenia aby wyświetlacz był na wysokości oczu.

Tak sięgnę pamięcią 5 lat w tył kiedy kupowałem kocioł na ekogroszek... wyświetlacz może mały ale wszystkie informacje są czytelne bez żadnych wodotrysków, obsługa z dowolnego miejsca na świecie jest strona www. mojego kotła jest.

Ale Vieśśman zapytał instalatorów i użytkowników co im jest potrzebne wyświetlacz 7" na wysokości wzroku - nie mam pytań.
7 cali a informacji ważnych na góra 3 cale:
Przechwytywanie.JPG


A ten tak chwalony moduł aby zdalnie sterować kotłem za 10000 PLN kosztuje 700 PLN. To było w moim kotle na ekogroszek 5 lat temu i to za darmo!
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów