instalacja kotła gazowego dwufunkcyjnego w miejsce junkersa

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 363
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: instalacja kotła gazowego dwufunkcyjnego w miejsce junkersa

autor: Rafał Cichocki » 04 sty 2019, 11:23

agakra39 pisze:czy jeśli chcę w miejsce istniejącego yunkersa zamontować kocioł gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania na ogrzewanie wody i centralnego ogrzewania muszę występować do urzędu o zezwolenie bądź gdzieś to zgłaszać?


Witam,

Przy wymianie podgrzewacza ciepłej wody na gazowy kocioł dwufunkcyjny powinna Pani zwrócić uwagę na to, czy w Pani domu/ mieszkaniu będzie można taki kocioł zainstalować. Według obowiązujących wytycznych technicznych kocioł z zamkniętą komorą spalania musi znajdować się w pomieszczeniu o kubaturze minimum 6,5 m3 z doprowadzonym przewodem wentylacji mechanicznej. Kolejnym aspektem jest odprowadzenie spalin z kotła. Jeżeli kocioł ma mniejszą moc niż 21kW można przeprowadzić przewód spalinowy przez elewację budynku. Przy większej mocy trzeba już wykorzystać przewód kominowy, zabezpieczony wkładem kominowym. Aby sprawdzić wszystkie te aspekty, polecam Pani umówić się z instalatorem kotłów. Nasi specjaliści pomogą w doborze kotła, jak i również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/ko ... ensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów