instalacja kotła gazowego dwufunkcyjnego w miejsce junkersa

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: instalacja kotła gazowego dwufunkcyjnego w miejsce junkersa

autor: Rafał Cichocki » 04 sty 2019, 11:23

agakra39 pisze:czy jeśli chcę w miejsce istniejącego yunkersa zamontować kocioł gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania na ogrzewanie wody i centralnego ogrzewania muszę występować do urzędu o zezwolenie bądź gdzieś to zgłaszać?


Witam,

Przy wymianie podgrzewacza ciepłej wody na gazowy kocioł dwufunkcyjny powinna Pani zwrócić uwagę na to, czy w Pani domu/ mieszkaniu będzie można taki kocioł zainstalować. Według obowiązujących wytycznych technicznych kocioł z zamkniętą komorą spalania musi znajdować się w pomieszczeniu o kubaturze minimum 6,5 m3 z doprowadzonym przewodem wentylacji mechanicznej. Kolejnym aspektem jest odprowadzenie spalin z kotła. Jeżeli kocioł ma mniejszą moc niż 21kW można przeprowadzić przewód spalinowy przez elewację budynku. Przy większej mocy trzeba już wykorzystać przewód kominowy, zabezpieczony wkładem kominowym. Aby sprawdzić wszystkie te aspekty, polecam Pani umówić się z instalatorem kotłów. Nasi specjaliści pomogą w doborze kotła, jak i również wykonają montaż. Na stronie internetowej [więcej informacji poprzez PW] znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: [więcej informacji poprzez PW].
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: instalacja kotła gazowego dwufunkcyjnego w miejsce junkersa

autor: Rafał Cichocki » 08 lut 2019, 13:43

MarzenaZ pisze:Stare pytanie, ale się podepnę. Czy jeśli wymieniam termę gazową na kocioł dwufunkcyjny, który będzie w tym samym miejscu, tylko rura będzie poprowadzona kominem (tym samym, którym wcześniej odchodziły spaliny), to czy muszę występować o pozwolenie na budowę? Tam był już kocioł dwufunkcyjny, potem terma, a teraz znowu dwufunkcyjny. Z gazowni warunki dostałam i powiedziano mi, że jeśli kocioł będzie wisiał w tym samym miejscu, to nie trzeba projektu.


Witam,

Jeżeli wymieni Pani podgrzewacz ciepłej wody na gazowy kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny będzie można wykorzystać istniejący już przewód spalinowy. Będzie trzeba zastosować jedynie wkład kominowy ze stali kwasoodpornej. Alternatywnym rozwiązaniem jest wyprowadzenie przewodu typu rura w rurze przez elewację budynku. Jest to możliwe, gdy dobrany kocioł posiada moc niższą niż 21kW. Nie musi Pani występować o nowe pozwolenie na budowę. Czy wybrała już Pani producenta kotła dwufunkcyjnego?
Jeżeli nie to zachęcam do sprawdzenia jednego z kotłów kondensacyjnych z rodziny Logamax, które posiadają szeroki zakres modulacji mocy palnika w zakresie oraz łatwy w obsłudze zintegrowany panel sterowania z ekranem LCD. Przy wyborze producenta kotła kondensacyjnego należy również mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani Instalatorzy marki Buderus gwarantują dobór i montaż kotła, przeprowadzenie pierwszego uruchomienia oraz w przyszłości pomagają przy wykonaniu okresowych przeglądów technicznych i ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym. Wyszukiwarkę instalatorów możne Pan znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych kotłach gazowych zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej: [więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

rob_ert67
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2023, 18:35
Re: instalacja kotła gazowego dwufunkcyjnego w miejsce junkersa

autor: rob_ert67 » 20 paź 2023, 18:42

Witam!

Podbijam temat :) Od 2014 zapewne zmieniły się przepisy...

Bardzo proszę o pomoc, jakie procedury są wymagane, przy zamianie junkersa na kocioł gazowy?
Obecnie posiadam kocioł węglowy, w piwnicy oraz przepływowy podgrzewacz, popularnie "Junkers", w łazience.

Docelowo planuję kocioł gazowy 2-funkcyjny, w łazience. Bardzo proszę o podpowiedź, jakie czynności należy podjąć oraz jakie procedury obowiązują, dla wykonania takiej zmiany?
Z góry dziękuję!

Pozdrawiam -


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów