Tańszy prąd, a instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

iron33
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2021, 14:56
Tańszy prąd, a instalacja fotowoltaiczna?

autor: iron33 » 28 wrz 2021, 14:59

Jak długo działa instalacja fotowoltaiczna? Ile zaoszczędzę z systemem fotowoltaicznym? Czy nie jest czasami tak, ze aktualnie prawo sprzyja, ceny energii z węgla rosną i jest korzystnie cos takiego mieć, a za klika lat jak zaczną zmieniać i opodatkowywać to w którymś momencie będę płacił więcej niż za prąd z węgla? :mrgreen:

Rolek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2021, 14:48
Re: Tańszy prąd, a instalacja fotowoltaiczna?

autor: Rolek » 30 wrz 2021, 16:27

Zauważ, że cała Unia i reszta myślącego „wiata” idzie w stronę energii odnawialnej i zmian w energetyce. Musimy się zmienić tego nic nie zatrzyma, bo po przeciwnej stronie barykady mamy klimat, który się gwałtownie załamuje i miliardy ton dwutlenku węgla, który powoduje zmiany w ekosystemie roślin, zwierząt i wpłynie destrukcyjnie również na nas. Już to widzimy. Uważam, że warto mieć takie cudo i samemu produkować zielona energię. Swoja mam już 1,5 roku i jest satysfakcja również finansowa. Moja instalacja którą zrobiła mi Synergio ma działać do 40 lat i dłużej, po ewentualnym zużyciu falownika będzie potrzebna wymiana. To możliwe, bo z tego co mi tłumaczyli monterzy obecnie najdłużej jeszcze pracującą czyli najstarszą w Europie instalacją jest ta ze Szwajcarii która nieprzerwanie pracuje od 1982 roku – 40 lat. Po 20 latach użytkowania moduły uległy rozwarstwieniu ale to ogólnie nie miało istotnego wpływu na spadek uzysków energii. Można nie płacić za energie szczególnie w obliczu wieloletnich podwyżek o których już bez ogródek mówią rządzący. polecam

maja.s91
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2021, 11:53
Re: Tańszy prąd, a instalacja fotowoltaiczna?

autor: maja.s91 » 14 paź 2021, 14:44

Rachunki za prąd rosną w takim tempie, że to raczej niemożliwe :) Nie bez powodu wszyscy stawiają na OZE.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów