Nie-Opłacalność fotowoltaiki

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

krzychLech
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2021, 10:10
Re: Nie-Opłacalność fotowoltaiki

autor: krzychLech » 11 mar 2021, 10:16

Konsultant Viessmann pisze:Rozumiem, że masz wgląd do wszystkich cen na rynku i sprawdziłeś każdą firmę (również każdą firmę wykonawczą, która sprzedaje nasze produkty), że wysnuwasz takie wnioski, że mamy najwyższe ceny w Polsce

Każdy klient ma wolny wybór i może wybrać ofertę, która najbardziej mu odpowiada. Przypominam również, że ceny instalacji na naszych produktach mogą się różnić w zależności od tego jaka firma wykonawcza je oferuje, a pakiety serwisowe to nie tylko "płacenie za gwarancję" tak jak uprzejmie zdecydowałeś się to uprościć.

Wracając do Mojego Prądu, dziś podczas XII Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar +, którego byliśmy partnerem, Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska zapowiedział, że trzeci nabór do programu Mój Prąd ma szansę zostać uruchomiony jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku. Może to zapobiegnie nieco stagnacji o której wspominałem.


Vismann to raczej kotły gazowe i niemieckie lobby Nord Streem. Tez sprzedajecie fotowoltaikę?

tantor
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:26
Re: Nie-Opłacalność fotowoltaiki

autor: tantor » 14 mar 2021, 14:32

Dzień dobry, jestem na etapie analizy opłacalności , wielkości instalacji itd. I natknąłem się na pewien problem który nie potrafi mi dotychczas nikt wyjaśnić a który dla analizy zyskowności rozwiązania w krótkiej i długiej perspektywie jest kluczowy. Chodzi o odbiór energii , jej aspekt techniczny, pomiar . Może spróbuję maksymalnie uprościć aby wyjaśnić o co mi chodzi. Aby płynął prąd i można było go zmierzyć potrzebny jest odbiornik.
W przypadku naszych paneli są to wszyscy odbiorcy podłączeni po stronie uzwojenia wtórnego transformatora którym zakład energetyczny tradycyjnie dostarcza do nas prąd.
Nasze panele włączamy do sieci poprzez licznik dwukierunkowy równolegle z prądem dostarczanym z transformatora. I tu narodziło się kilka prostych pytań. Bo jakby nie wiem dlaczego odbiornik ma zużywać cały wyprodukowany prąd przez moje panele a nie pobierać nic z transformatora .
Aby je prosto wyartykułować przyjmijmy bez wnikania w szczegóły że nasze panele to akumulator"a" o pojemności 10 Ah i maksymalnym prądzie 1 A a transfomator to akumulator "b" o pojemności 100 Ah i maksymalnym prądzie 50 A. Oba akumulatory połączmy równolegle z odbiornikiem np jakąś żarówką. W obwód akumulatora "a" wepnijmy pierwszy amperomierz a w obwód akumulatora "b" drugi.
Pytania
a) ile prądu będzie pobierała żarówka z akumulatora "a" a ile z akumulatora "b"
b) ile prądu będzie pobierała żarówka z akumulatora "a" jeżeli do sieci przyłączymy jeszcze
np 20 takich akumulatorów ( czyli instalacji fotowoltaicznych)
c) ile prądu będzie pobierała żarówka z akumulatora "a" jeżeli do sieci przyłączymy jeszcze z pięć akumulatorów "b"

Zmierzam w prostej linii do pytania, jak pobierany jest prąd , czy i w jakiej ilości z moich paneli jeżeli odbiornik ( czyli grupa odbiorców po stronie uzwojenia wtórnego transformatora ) ma na tej samej linii kilka źródeł zasilających w tym te o zdawałoby się nieograniczonych możliwościach w stosunku do moich paneli jakim jest transformator.
Zakładam że struktura sieci energetycznych powoduje iż możemy generować prąd z naszych paneli tylko dla odbiorców podłączonych do jednego transformatora więc byłaby to ograniczona ilość. Powstaje wiele pytań które budują wątpliwość czy cała energia zawsze może być odebrana.
Firma która mi ofertuje wytłumaczyła mi że sieć traktujemy jako magazyn, ale nie w sensie dosłownym bo przecież sieć nie ma akumulatorów a umownym. Jednak nawet ten umowny wytworzony prąd trzeba jakoś mierzyć , i wówczas powstają pytania j.w
Trudno zmierzyć coś ( przynajmniej tak mi się wydaje ) co nie płynie bo np odbiorcy w dzień nie potrzebują. Odpowiedź jest dla mnie ważna ponieważ ma wpływ na rozliczenia. Będę wdzięczny za pomoc w poszukaniu odpowiedzi na zadane pytania.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 604
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Nie-Opłacalność fotowoltaiki

autor: Konsultant Viessmann » 15 mar 2021, 14:22

krzychLech pisze:
Vismann to raczej kotły gazowe i niemieckie lobby Nord Streem. Tez sprzedajecie fotowoltaikę?


Sprzedajemy. Mamy zarówno same moduły jak i pakiety fotowoltaiczne, ale szczegóły dotyczące ofert zależą również od firm wykonawczych, które pracują na naszych produktach.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2109
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Nie-Opłacalność fotowoltaiki

autor: szari » 15 mar 2021, 23:10

Szkoda czasu na produkty Vieśśmana twierdzą że pomimo ich naklejki ich faktury sprzęt nie jest ich, bo go nie montowali. Dodatkowo chcą kasę za gwarancję która bezpłatnie wynosi 2 lata ale u VIeśśmana 60 zł/miesięcznie. Czyli płacicie 1500 zł. za gwarancję która u innych jest bezpłatnie. A same ceny u Vieśśmana to jakaś twórczość ich handlowców po używkach legalnych lub mniej.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Nie-Opłacalność fotowoltaiki

autor: budek11 » 06 kwie 2021, 6:19

Wiele osob tutaj zastanawia się czy kłaść kable grzewcze czy moze jednak inwestować w pompę. Na typ jakie zastosować ogrzewanie ma wpływ wiele czynników jak rodzaj domu, z czego jest zbudowany, czy piętrowy oraz kubatura do ogrzania. Nie można jednoznacznie znacznie powiedzieć co jest najlepsze.

Ze swojej strony polecam skonsultować się z dystrybutorem fotowoltaiki. Powinien doradzić, jakie rozwiązanie będzie najlepsze.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów