Instalacja fotowoltaiczna na etapie budowy domu

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Szydlak
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2020, 12:52
Instalacja fotowoltaiczna na etapie budowy domu

autor: Szydlak » 25 maja 2020, 8:34

Jestem na etapie budowy domu i tak się obecnie zastanawiam nad tym czy nie zdecydować się na fotowoltaikę. Tylko tak ogólnie w tym temacie jestem zielony i nie do końca wiem co i jak i do kogo ewentualnie uderzyć, żeby był mi w stanie coś sensownego zaproponować. Więc jak macie jakąś sprawdzoną ofertę to chętnie skorzystam z podpowiedzi.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Instalacja fotowoltaiczna na etapie budowy domu

autor: Konsultant Viessmann » 25 maja 2020, 9:49

Szydlak pisze:Jestem na etapie budowy domu i tak się obecnie zastanawiam nad tym czy nie zdecydować się na fotowoltaikę. Tylko tak ogólnie w tym temacie jestem zielony i nie do końca wiem co i jak i do kogo ewentualnie uderzyć, żeby był mi w stanie coś sensownego zaproponować. Więc jak macie jakąś sprawdzoną ofertę to chętnie skorzystam z podpowiedzi.


Witam,
Jaka moc instalacji jest potrzebna?

Mamy gotowe pakiety - Pakiety fotowoltaiczne obejmują wszystkie składniki niezbędne do wykonania instalacji, jak moduły fotowoltaiczne, system montażowy, falowniki fotowoltaiczne itp. oraz gwarancję systemową Viessmann na te składniki, na okres 12 lat.

Jeśli jesteś zainteresowany - pytaj, jestem do dyspozycji!

Kusza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Instalacja fotowoltaiczna na etapie budowy domu

autor: Kusza » 25 maja 2020, 10:40

Moc paneli fotowoltaicznych jest bardzo ważna i tu trzeba odpowiednią ją przeliczyć zanim zamówimy taką instalację słoneczną http://www.e-instalacje.pl/a/moc-paneli ... 18154.html trzeba też sprawdzić jaką mamy moc przyłączeniową bo może się okazać że trzeba będzie ja zwiększyć.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Instalacja fotowoltaiczna na etapie budowy domu

autor: Konsultant Viessmann » 27 maja 2020, 12:01

Kusza pisze:Moc paneli fotowoltaicznych jest bardzo ważna i tu trzeba odpowiednią ją przeliczyć zanim zamówimy taką instalację słoneczną. trzeba też sprawdzić jaką mamy moc przyłączeniową bo może się okazać że trzeba będzie ja zwiększyć.


Moc dobiera się na podstawie rocznego zapotrzebowania na energię - można wyczytać z rachunków za energię, a moc przyłączeniowa w budynkach jednorodzinnych raczej jest odpowiednia, ale oczywiście warto zwrócić na takie kwestie uwagę.

Maciuszek87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2019, 8:19
Re: Instalacja fotowoltaiczna na etapie budowy domu

autor: Maciuszek87 » 28 maja 2020, 13:39

Spokojnie obecnie można znaleźć kilka ciekawych firm, które w kraju się zajmują takimi instalacjami więc kluczowa sprawa to znaleźć coś pod kątem własnych indywidualnych oczekiwań biorąc tez pod uwagę to gdzie firma ma siedzibę. Wydaje mi się, że taką sensowną opcją będzie Elektromasters w przypadku Małopolski.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów