dotacja - nowy dom

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Kordel
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2021, 13:42
dotacja - nowy dom

autor: Kordel » 27 paź 2021, 13:46

Jestem na etapie projektowania domu i zastanawiam się, czy fundusze unijne mogą dołożyć „grosik” do moich urządzeń – fotowoltaika i pompa ciepła? :D

Rolek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2021, 14:48
Re: dotacja - nowy dom

autor: Rolek » 29 paź 2021, 11:20

Podobno od nowego roku, od 2 kwartału wystartuje nowy program Moje Ciepło i w nim będzie szansa na zgarnięcie 30% kosztów, które wyłożyłeś. Chyba jakieś 25 tysięcy maks, ale to i tak fajna sumka. Sam wyczekuje, bo jest szansa ze też będę mógł złożyć papiery. Ważne żebyś wybrał profesjonalna firmę co to wszystko policzy, zaprojektuje i zmontuje – ja zleciłem podobne zadanie firmie Synergio – extra się chłopaki spisali. Pakiet działa o 1,5 roku – domek niecałe 200 metrów – i rachunki za prąd 0 zł, ogrzewanie i grzanie wody, latem chłodzenie zjazd o 70% w porównaniu z domem moich rodziców ale w starym budownictwie. Koszty urządzeń wrzuciłem do kredytu ciut bardziej preferencyjnego z z racji że urządzenia ekologiczne. Mimo wszystko szkoda, że tak późno się obudzili z tym wsparciem.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów