Fotowoltaika - na co zwracać uwagę?

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

damijot
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2020, 13:18
Fotowoltaika - na co zwracać uwagę?

autor: damijot » 06 mar 2020, 14:30

Dzień Dobry,

chciałbym pokrótce opisać doświadczenia po rozmowach z ludźmi, którzy mają fotowoltaikę, a którzy są niezadowoleni, bo źle się za to zabrali.. a więc na co zwracać uwagę?

1. Sprawdź czy firma pół roku wcześniej nie zajmowała się zupełnie czym innym, a teraz zajmuje się instalacjami - fakt jest boom, na fotowoltaikę i wiele firm w to wchodzi, ale jeżeli firma tak łatwo się przebranżowiła, to pytanie czy za 5 lat będzie dalej na rynku albo czy dalej będzie zajmować się tym samym?
2. Zwróć uwagę na moc instalacji - średnio do swojego rocznego zużycia dodaj 15/20%, aby uwzględnić bilans energetyczny, żeby nie dopłacać do rachunków, które powinny zawierać już tylko opłaty dystrybucyjne
3. Taniej nie znaczy lepiej, wiele firm proponując usługę w niskich cenach dając dobre panele czy inwertery, oszczędza na osprzęcie montażowym - pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata, jeżeli firma zasłania się, że w większych firmach musi więcej osób zarobić, dlatego jest taniej - pomyślmy, im większa firma, tym większy zakup hurtowy, czyli niższa cena zakupu sprzętu w hurcie ( na YouTube, znajdziemy pełno filmów ze złych montaży )
4. Zastanów się na czym Ci zależy - szybki zwrot czy jakość sprzętu
5. Przejrzyj dokładnie kartę katalogową inwertera sprawdź nominalne obciążenie urządzenia w stosunku do mocy paneli - inne obciążenie będą dawać chociażby panele w stosunku wschód - zachód, a inne gdy cała konstrukcja skierowana jest na południe
6. Nie zwracaj uwagi tylko na panele i inwerter, ale całość usługi, podpytaj o rekomendację firmy czy korzysta z własnych ekip montażowych
7. Dobre wykonanie montażu gwarancją uzyskania gwarancji

Tak jestem Doradcą/Przedstawicielem i piszę ten post tylko po to, żeby trochę wyczulić i jednocześnie ułatwić sobie pracę, bo firmy, które wykonują instalacje źle i tworzą zły piar rynku, to utrudnienie dla firm, które wykonują to dobrze.

Zapraszam zainteresowanych rozmową również na mój adres email: damian.jablonski@wolnaenergia.eu.

PVolt
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2020, 10:25
Re: Fotowoltaika - na co zwracać uwagę?

autor: PVolt » 18 mar 2020, 19:40

Popieram powyższe uwagi. Dodatkowo powinno się poczytać coś przystępnego o fotowoltaice, aby wiedzieć na co zwrócić uwagę i o co się zapytać wykonawcy instalacji PV.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów