Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady by

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

andsoon
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: andsoon » 28 maja 2013, 8:07

Właśnie się zastanawiałem kiedy w końcu zawita tu pan kkas12 wielki inkwizytor elektryki, główny pomiarowiec IIRP i Zjednoczonego Królestwa. ;) A wiec mamy całe niemal towarzystwo z elktroda.pl. Też ktu kkas12 molestujesz administratora forum aby mnie zbanował ? Jak się nie ma innych argumentów. To rzeczywiście ten jest najlepszy, ale ja nie korzystam z takich metod
Czekałem z odpowiedzią na to pytanie dotyczące puszek, bo wiedziałem że towarzystwo które niewiele ma wspólnego z elektryką w końcu się wyłoży na detalach, które zna nie tylko początkujący ale często laik. Kolega Miniax i kkas maja problem z myśleniem?

Zrobiło się niestety przedszkole. Elektryk mnie pyta jak nawlec więcej niż jedną puszkę na kabel (dodam elektryk SEPowiec, pomiarowiec, bo wątpię żeby pytał o to elektryk pracujący przy tego typu instalacjach). To jest panowie kompromitacja was elektryków, całej branży. Czytają to ludzie którzy zapewne szukają często wykonawcy elektryki i przecierają oczy ze zdumienia, jaki to jest poziom wiedzy i wykształcenia tej branży.
Odpowiem na to pytanie ale nie wam elektrykom, tylko laikom , którzy będą zlecać wykonawstwo, żeby nie dali się nabrać na takie bezsensowne argumenty, że coś się nie da. Da się tylko facet elektryk który ci robi kliencie elektrykę, zadając takie niedorzeczne pytania, po prostu nie zna się na tym co ma wykona.

Instalacje elektryczna bez przerwania ciągłości przewodu można zrobić na kilka sposobów i naprawdę tu nie trzeba specjalnej wiedzy fachowej , którą po prostu myśleć panowie elektrycy!
Czy to takie trudne wywiercić otwory na puszki rozłożyć na podłodze przewód elektryczny wzdłuż ściany, wzdłuż planowanych punktów gniazdek nawlec na jednym końcu wszystkie 7-10 puszek, rozsunąć mniej więcej tak aby pokrywały się z wywierconymi otworami i po kolei zaczynając od ostatniej puszki włożyć i zostawić pętelke na zarobienie ,włożyć kolejną zostawić pętęlke na zarobienie, nie rozszywać aż nie zostanie położony tynk.
Rozwiazanie 2. Patrzcie na rysunek zamieszczony przez mnie panowie elektrycy pomiarowcy, cyz nie potraficie czytać z rysunków . Tam mamy jeszcze prostsza sytuację bo do puszki wchodzimy od dołu jednym otworem .;)
Hahahaha ale mamy elektryków w Polsce. Irlandii i wielkiej Brytanii też współczuję. Bez kierownika to na budowach bałagan totalny, bo szeregowy pomiarowiec nie wie jak nawlec puszkę. Ale pewnie tynkarz wie i elektryk bez wykształcenia, co zasuwa cały dzień , i to wam koledzy pomiarowcy z uprawnieniami SEP czy ich brytysjkimi odpowiednikami podpowie, nie zginiecie na szczęście. ;)
Tylko wasza robota to oględziny, włączenie automatycznego miernika, co ma własny rozumek i wystuka czy obwód jest dobry czy zły. Cała wasza robota, żałosne. Weźcie się może do roboty, a nie pouczajcie kogoś, nie rozumiejąc sensu zapisów w normach i przepisach. Kłóćcie się ze swoimi inżynierami elektrykami bo to oni dopuszczają, możliwość tworzenia wspólnych obwodów oświetleniowo-gniazdkowych. I co napiszesz po pomiarach niezgodne z normą, a projektant, że zgodne , albo odstępstwo od norm zamierzone. Podskoczysz projektantowi , kierownikowi budowy ? Jak tak to wylecisz na zbity pysk z budowy! ;)
A drobnym inwestorom co jakby mieli takie problemy z pomiarowcem, to po prostu wziąć innego sobie Zawsze się znajdzie taki co nie czyta przepisów na klęczkach, a potrafi myśleć;).
A na koniec podeprzę swoje stanowisko argumentami, a nie tak jak kkas gadaniem o jakiejś normie, cytatem z literatury fachowej autorstwa magistra inzyniera:
"Dopuszcza się stosowanie w mieszkaniu wspólnych obwodów dla oświetlenia i gniazd
wtyczkowych, jeżeli są co najmniej dwa obwody, a rozwiązanie takie pozwala na ograniczenie liczby lub znaczne skrócenie długości obwodów."
-rozdizał 8
http://www.nhsep.pl/dokumenty/Wykon_ins ... 09.09r.pdf
A panowie elektrycy prosze o komentarze do treści pana inzyniera, waszego kolegi po fachu, który pewnie pisze wam te normy, i na budowach każe robići pokazuje jak robić co niektórym niemotom.

andsoon
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: andsoon » 28 maja 2013, 8:54

XV. Czy warto stosować zabezpieczenia nadprądowe o wartości poniżej dopuszczalnego maksymalnego obciążenia obwodu?
Kolejny przypadek na który elektrycy maja swoje niezrozumiałe dla laika teorie, czyli utrzymywanie że jak mamy obwód na bazie żył 2,5mm2 to montować należy wyłącznik nadprądowy 16A bo montowanie niższego nie ma sensu, bo czajnik nie będzie działał. Absurd! Rozwiązanie jak najbardziej poprawne, z którego w pewnych przypadkach należy korzystać. Szczególnie dotyczy to powinno obwodów dedykowanych dla określonych urządzeń z jednym gniazdem. Jeśli dane urządzenie powiedzmy pralka pobiera prąd poniżej 10A, a zasilane jest przewodem o żyłach 2,5mm2 , stosowanie zabezpieczeń 16A poprawne, ale czemu nie instalować np. 13A? Czy są z tego jakieś korzyści? Oczywiście że są. Gdyż w pewnym sensie kontrolujemy pobór prądu danego urządzenia. Otóż mogą zdarzyć się przypadki uszkodzeń urządzenia, które powodują zwiększony pobór prądu. Najczęściej mogą to być uszkodzenia np. filtrów, czy jakieś upływy prądów z żyła fazowej do żyły N. Różnicowoprądowe zabezpieczenie tego nie wykryje, bo wykrywa tylko asymetrie obciążeń fazy i przewodu roboczego N. Więc zabezpieczenie dość mało pewne ale jednak w pewny sytuacjach spełniające swoją rolę, jest dobór wyłącznika nadprądowego do wartości jak najbardziej zbliżonej do wartości obciążenia prądowego danego urządzenia, oczywiście wskazany jest mały zapas, bo istnieją tzw. stany nieustalone przy włączeniu i wyłączeniu urządzenia, co może skutkować zareagowaniem zabezpieczenia. Chociaż i na to są rozwiązania wyłączniki o nieco odmiennej ch-ce (np. typu C). Taki proste rozwiązanie czasami może uratować urządzenie przed zniszczeniem. Obniżenie wartości obciążenia linii stosuje się też w miejscach gdzie jest zwiększone ryzyko pożaru,. Np. stryszek w domku, gdzie trzymamy różne łatwopalne graty. Warto zasilanie tego miejsca ograniczyć wyłącznikiem nadprądowym rzędu 4,6 A będzie bezpieczniej. Poddasze często się przegrzewa, a wic np. taki przewód 2,5mm2 z uwagi na większą temperaturę otoczenia w jakim pracuje, może mieć mniejsza obciążalność prądową od znamionowej, przewody narażone są na uszkodzenia mechaniczne bo idą w rurkach umocowanych do drewnianych ścian może je słoneczko przegrzać itd. i ryzyko pożaru wzrasta.
Dlaczego zatem co niektórzy elektrycy (zwłącza pomiarowcy) tak upierają się przy swoim, aby na obwodach było to 16 A a na oświetleniu to 10A? Prozaiczne wytłumaczenie. Otóż wyłączniki nadprądowe 16A,10A są bardziej powszechne, od 13A, 6A, 4A, itd. A jak bardziej powszechne to i tańsze. Różnica w cenie może sięgać nawet 10zł. W sytuacjach gdy np. mamy zamówienie że to wykonawca wykonuje prace montażowe na bazie swoich zabezpieczeń, np.,. przy zamówieniu opiewającym na 50-100 takich elementach nietypowych, to może stanowić dla niego poważny zarobek. Często więc taka firma wygrywa sobie przetarg, zakładając, że gościowi wciśnie urządzenia powszechnej stosowane, i na etapie realizacji inwestycji, wciska jakikolwiek kit aby zastosować zamienniki tańsze, wbrew temu co zapisane jest w projekcie. Dzwonią, nachodzą projektanta aby ten zmienił płaczą histeryzują, bo przeciw projektantowi argumentów nie znajdą, ylko czasami inwestorowi udaje się im wciskać czasami kit, i czasami to inwestor generalnie ulega( a nie projektant) i wymusza zmiany na projektancie.

elpapiotr
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: elpapiotr » 28 maja 2013, 10:50

Koniec heblowania czy jeszcze coś będzie ?
Jezeli koniec, to teraz prosimy o odpowiedzi na wcześniej zadane pytania, poparte oczywiście zdjęciami.

andsoon
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: andsoon » 28 maja 2013, 13:20

nic się nie dowiecie panowie "elektrycy" nic nie zobaczycie, póki nie kupicie zestawu do odbioru telewizji satelitarnej hahaha. to nie jest przedszkole dla niedouczonych elektryków, ale porady dla laików, któzy zamierzają sami zrobić sobie instalację, albo wziąć elektryka do tego, porady o charakterze: "nie daj się zrobić inwestorze w bambuko elektrykowi ;))
Podkreslam inestor wymaga , żaden elektryk łaski wam nie robi, obwody maja być ciągłe, inaczej robota jest spieprzona podkreslam jeszcze raz, bo dla takich wykonano olbiczenia najczęściej, kązde mechaniczne łączenie jest słabym punktem obwodu, wiec po co to okomu, jak najmniej tego.
Kolejna stacja o ringu , bo kas się niecierpliwi
:lol:
XVI. Czy obwody w układzie ring mogą być użyteczne
Obwody w układzie pierścieniowym które powszechnie stosowane są w Wielkiej Brytanii, w Polsce niestety występują rzadko, a szkoda. Argumenty że obwody w układzie tego typu są niedorzeczne. W Polsce można stosować z powodzeniem ale na bazie zabezpieczeń nie większych niż 16 A, a z większymi zabezpieczeniami w przypadku gdy ring jest tzw. obwodem głównym od którego np. wychodzą rozdzielnice z których już w normalnym układzie magistrali podłączane a obwody gniazdek oświetlenia itp. Rozwiązanie takie w domu też ma sens.
Teoretycznie wydawać się by mogło że przepisy tego zabraniają, ale nie dopatrzyłem się takich zapisów, a wręcz przeciwnie w starych normach, literaturze wspomniano o takiej możliwości.
Zatem prawo nie zabrania, więc pytanie czy korzystać i kiedy z tego rozwiązania?
Rozwiązanie to jest korzystne w przypadku gdy dochodzi do sytuacji gdy mamy oddalone skrzydło budynku od rozdzielnicy i ten fakt wymaga zastosowania przewodów długi zbliżonych do wartości 100m. Oczywiście rozwiązaniem niby jest zwiększenie przekroju żył z 2,5mm2 do 4mm2. Może to by i miało sens gdyby nie koszty , które mogą rosnąć przy większej liczbie obwodów. W takich przypadkach warto rozważyć zastosowanie obwodu typu ring. Które będzie zabezpieczony wyłącznikiem nadprądowym 16A, czyli nieco ograniczając wydajność prądową . Innym nico lepszym rozwiązaniem może być sytuacja gdy oddalone skrzydło domu posiada dwie kondygnacje które trzeba tak zasilić. W takim przypadku warto ring przez domknięcie obwodu promieniowego pierwszej kondygnacji a przez górną kondygnację dopinając cały ring wracając do rozdzielnicy w której wziął swój początek. Kiedy jeszcze, np. w przypadku obwodów mieszanych, w których przydzielamy odrębny każdemu pomieszczeniu, można w przypadku gdy mamy gniazdka na 4 ścianach, a odległość od rozdzielnicy końcowego gniazdka jest niewielka, to spokojnie można odżałować te parę metrów i zrobić pętle. Osobiście zamierzam wykorzystać to bo akurat mam taką sytuację że gniazdka będą na każdej że ścian w kilku pomieszczeniach, wiec aż się prosi zamknąć obwód w tzw. pętlę, z pożytkiem dla bezpieczeństwa pożarowego obiektu ;).

elpapiotr
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: elpapiotr » 28 maja 2013, 13:39

Panie, my nie chcemy się dowiedzieć.
My chcemy zobaczyć te cuda na kiju.
My chcemy się pośmiać, ale niestety, nic z tego.

Jesteś bez serca, kolego andsoon.
Jesteś egoista.

Może i laicy, po obejrzeniu fotek nabiorą większego przekonania do "pana inżyniera"

andsoon
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: andsoon » 28 maja 2013, 14:42

Zdjęcia ci potrzebne niedouczony elektryku. Laikowi nie. Wściekłliście się jak na forum murator zaczeli mnie wypytywac o kolejne elementy instalacj, żebym im rozplanował , więc blokada pozostałą, bo o innego możecie zrobić mi ?
Panowie inwestorzy drobni, odradza wam najmowanie elektrykó firemek co marudzą, naprawde do wykoania obwodó ciąłych wystarczy zwykły elektryk bez uprawnień SEP, co trochę robiłinstalacji, tylko go poinstruowac odpowiednio i naprawdę zrobi wam jak trzeba.
jeszcze raz opiszę krótko procedurę:
1. Najpierw planujcie gnizdka potem ułożenie kabli nie po zydowsku jak to co niektózy elektrycy robią.
2. Wywierć otwory na puszki najlepiej
3. Zrób otwory w puszkach -conajmniej 3, ten trzeci otwórmoże sięprzydac na wykonanie odgałezienia na rolety, swiatło, klinkiet, itd
3. Rozwiń kabel na obwód gniazdkowy zacyznajac od ostatniego otworu na puszkę, wzdłuż ścian aż do pierwszgo otworu na puszkę i do rozdzielnicy. Nie odcinaj kabla od rolki.
4.Nałóż na koniec przewodu wszystkie puszki, a potem zacyznając od ostaniej zagnij zapas przewodu na podłaczenie gniazdka i włóż puszkę do otworu, ułóz w bruzdzie przwód , nastęnie kolejną puszkę nawlecozną na przewód włóż do otworu i zostaw zapas w postaci petelki na gniazdo i tak aż do ostaniej
5. Na końcu doprowadź kabel do przełacznicy i odetnij, nie tracąc wten sposób na kablu.
Koniec roboty.

Wariant 2 wg rysunku przy układaniu w podłodze przewodu i wprowadzaniu do puszek od dołu.

1. Podobnie jak wcześniej najpierw planujemy gniazdka i wiercimy otwory,
2. Następnie układamy peszle sztukując je od otworu na gniazdko do kolejnego otworu .
3. Wyjmujemy peszlę układajac ją wzdłuż ściany, tak aby nie zamienić kolejności wciągamy przewód aż do poszeli łączacej ostanie gniazdo i zostawiając zpas miedzy końcami peszli około 10-15cm i formując go tak aby przetknąć przez dziurkę puszki .
4. Wkładamy puszki do otworów wywierconych w ścianie , oczywiście puszka z wywierconymi conajmniej dwoma otworami góra dół. Ten drugi na wszelki wypadek, na wykoanie ewentualnego odgałęzienia od puszki na oświetlenie, rolety, klinkiet itp.
5. układamy peszle wzdłuż ściany jak pierwotnie zakładaliśmy a zapasy kabla miedzy peszlami wkładamy do puszki zaginając je na niej aby nie wypadło.
jeszcze jedna uwaga: w przypadku peszli, warto rozważyć montaż pojedyncyzch przewodów, zamiast w formie kabla, będzie taniej, ale moze nieco trudniej dla ludka który to robi bo wiecej roboty nieco , ale jak się ma murzyna to od czego on jest ;)

Proszę, umiem kosztrysowac prace instalatorskie, wiec takie coś to z pamięci, moge klepać, nie zapominajac praktycnzie o niczym. Jak mnie dalaej będziesz wkurzał elapiotr, to otworzę dział:
Jak zrobić samemu instalcje elektryczną bez pomocy elektryka.
I zapewniam cię, że nieługo tak będzięsz wykonywał instalacje, inwestor ci każe albo wypad. Zaciniesz sobie wtedy zeby, pomyslisz o mnie i do ruchy ruchy! ;)
Znasz to chyba z robót prowadzonych dla poważniejszych inwestorów, tam się z takimi jak ty nie certola, tylko drobny klient nieswiadomy tego że to on robi firmie łaskę że mu zleca pracę a nie odwrotnie ona jemu. Ale ty elpapiotr płodka jesteś bo masz czas na siedzenie na forum, widac że naganiasz sobie klientelę, ja za bardoz niee mam czasu, czas ulgowy się mi własnie kończy musze ostro brać się do roboty, a nie trolować na forach.
Zapamietaj sobie elpapiotr, klient zawsze może zrobić sobie instalację sam, albo zlecić pojedynczemu elektrykowi co, się nie mądrzy tylko wykonuje to co mu zaleca klient.
Może wrzucę jeszcze raz link do poradnika.

http://www.moeller.pl/documentation/por ... radnik.pdf

I drogi czytelniku nie martw się o obliczenia. to możesz zlecić projektantowi , wystarczy policzyć dla najdłuszego obwodu w domu , mieszkaniu, inne krótsze z podbnymi zabezpieczeniami spełnią wymogi, A co odwazniejsi moga i sami sobie policzyć, ale przy kablu o przekroju 2,5mm2 nie ma co za bardzo liczyć, to by musiałbyć biurowiec żeby to miało aż takie znaczenie. ;) :wink:

J131
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2013, 9:38
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: J131 » 28 maja 2013, 15:15

Tak doświadczony projektant, jak Ty na pewno zna określenie "impedancja pętli zwarcia", prawda?
Jak sądzisz, jaka ta impedancja może wyjść (i co będzie warta co za tym idzie ochrona) takiej długiej pętli, jaką tu doradzasz?

Ci wszyscy "niedouczeni elektrycy", o których tu piszesz nie domagają się zdjęć, żeby podejrzeć twe niesamowite patenty, oni najzwyczajniej w świecie nie wierzą (a ja razem z nimi) w to, że zrobiłeś w życiu jakąkolwiek instalację większą niż gniazdko pod biurkiem.

Twój poradnik byłby zabawny, gdyby nie to, że jest najzwyczajniej w świecie szkodliwy. Nie, nie dla czyichś interesów, elektrycy swoje zarobią, o to bądź spokojny. Zarobią choćby na prostowaniu prób naśladowania twych "porad". Gorzej jednak, gdy na tym się nie skończy, gdy kogoś prąd zabije z powodu źle funkcjonującej, bezsensownie zaprojektowanej instalacji.

Cały czas swoją droga z niecierpliwością czekam na część poradnika poświęconą instalacjom teleinformatycznym :)

A i na zakończenie - nad ortografią i stylem wypowiedzi też warto byłoby popracować, twój poradnik naprawdę ciężko przeczytać.

andsoon
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: andsoon » 28 maja 2013, 15:59

No i mamy kolejnego tpya elektryka co daje ciała :0
Z wiec mamy
epappiotr
kkas12
Miniax
J131
ty sie lepiej zastanów nad pętlą zwarcia w obwodzie sztukowanym i czy RCD zadziała, i przetsań walić takie bzdury. Może poszukaj sobie kogoś do wparcia twojej teorii może z tych co wymieniłem, ktoś ;)

elpapiotr
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: elpapiotr » 28 maja 2013, 16:19

Jeszcze wymień innych uesrów, tzw. laików, którzy pieją z zachwytu
na darmowe "porady" niedouczonego inżyniera-telefonisty (podobno). :lol:

kkas12
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 27 lis 2010, 18:30
Lokalizacja: Dublin/Oborniki Śl
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: kkas12 » 28 maja 2013, 16:24

Pawle, może dr Wiatr będzie zainteresowany rozszerzeniem fotocyklu "Elektryczne niechlujstwo" o te grafomańskie epistoły?
Proponuję podtytuł "Elektryczny kretynizm" lub "Gdy rozum śpi".
Może wtedy po wskazaniu palcem jawnej głupoty w ELEKTRO INFO dotrze do decydentów tego forum jaką szkodę wyrządzają młodym ludziom pozwalając by czytali te bzdury osobnika nieznającego nie tylko zagadnienia na temat którego usiłuje brylować, ale lekceważącego nawet zasady pisowni ojczystego języka.
Pozdrawiam
Krzysiek

15kVmaciej
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 25 sie 2012, 16:38
Lokalizacja: UK
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: 15kVmaciej » 28 maja 2013, 17:03

andsoon pisze:No i mamy kolejnego tpya elektryka co daje ciała :0
Z wiec mamy
epappiotr
kkas12
Miniax
J131

:mrgreen: :mrgreen: :P

andsoon
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: andsoon » 28 maja 2013, 17:08

hahaha błedy mi poprawiacie, no dobre chociaz i to, jak nie macie nic wiecej do powiedzznia
przecież ja wasz tu nie zapraszałem to nie dla was było, normalnie czuję sie jakbym przejechał prze wiichurę samochodem albo rowerem, i całą horda burków na mnie skoczyła.
Panowie troche klasy, bo to wstyd trchę tak się zachowywać jak wy, tracicie wiarygodność.
Myśllę że mały koniec jak dla mnie robota czeka. Pomyśleć ze tylko chciałem w sprawie domu czegoś się dowiedzieć. A tu wodzireje forumowi już obstawili miejsca dla mądral wszystkie zajęte:lol:
No nic jak jakieś pytania będą panowie z poza branzy to ewentulanie czymś pomogę przy okazji. Kolega z innego forum chciał rozdzielnice, koledzy elektrycy niestety nie pomoga, bo za darmo nie da rady , chociaz to szablonowo się robi i pewnie gotowce są .
I dajcie się naciągaczom na sieci fulwypas, bo szkoda kasy :lol:
Ostatnio zmieniony 28 maja 2013, 17:56 przez andsoon, łącznie zmieniany 1 raz.

elpapiotr
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: elpapiotr » 28 maja 2013, 17:14

Pomyśleć ze tylko chciałem w sprawie domu czegoś się dowiedzieć.

Przecież dowiedziałeś się - żeś laik, i do tego mało piśmienny "inżynier"
Czego jeszcze oczekujesz ?

kkas12
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 27 lis 2010, 18:30
Lokalizacja: Dublin/Oborniki Śl
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: kkas12 » 28 maja 2013, 17:33

regulamin.php
§5
Wydawca portali Grupa e-budownictwo.pl Sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość przeredagowania fragmentów opinii w sposób nie zmieniający ich przekazu, a także do usuwania wypowiedzi lub zablokowania dostępu do Forum w przypadkach, gdy:

- wypowiedzi są sprzeczne z prawem;
- wypowiedzi wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących przemoc;
- wypowiedzi uznane powszechnie za moralnie naganne lub społecznie niewłaściwe;
- wypowiedzi zawierają linki do prywatnych stron www;
- wypowiedzi są niemerytoryczne lub zamieszczane wielokrotnie;
- uczestnik Forum zamieszcza reklamy będą inne materiały o charakterze komercyjnym;
- uczestnik Forum zamieszcza treści niezgodne z tematyką forum budowlanego;
- uczestnik Forum notorycznie narusza niniejszy regulamin;

Moim zdaniem:
Uczestnik andsoon zamieszcza wypowiedzi propagujące i nawołujące do łamania prawa oraz uznanych zasad wiedzy technicznej.
Uczestnik andsoon zamieszczając wypowiedzi nie mających żadnego umocowania prawnego w żadnych aktach prawnych ani uzasadnienia technicznego zawartego w normach oraz nie mając ku ich zamieszczaniu elementarnego wykształcenia by dostrzec niedorzeczność swych wypowiedzi postępuje w sposób moralnie naganny.
Uczestnik andsoon wielokrotnie zamieszcza wiadomości nie mające żadnej merytorycznej wartości.
Uczestnik andsoon zamieszcza treści jakich próżno szukać w jakichkolwiek opracowaniach osób uznawanych za autorytety w tej dziedzinie.
Uczestnik andsoon postępując w ten sposób notorycznie narusza regulamin tego forum a jego posty są społecznie szkodliwe a ponadto w jawny sposób uprawia trolling.
Pozdrawiam

Krzysiek

andsoon
Re: Domowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne-porady

autor: andsoon » 28 maja 2013, 17:41

dlatego radzę czytelnicy kopiować to co napisałem, bo już ruszyła machina cenzury. niewygodna prawda w oczy kole. Demokracja w Polsce to fikcja.
I nie powołujcie sie panowie ta czwórka (dartagan i trzej muszkieterowie) na autorytety inzynierów, bo ich gnoicie na swoim forum elektroda.pl.
Mam nadzieje że administrator nie przejdzie na ciemną stornę mocy. Panowie elektrycy pomiarowcy zawsze mogą rzeczowo, merytorycznie zgodnie z prawem udowodnić że nie mam racji, bo jak dotąd to jakieś pyskówki tylko prowokują. Porsze po kolei moich 16 punktów zawartych informacji podwazyć, jak to się robi w normalnej demokracji.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów