Domofon dzwoni prz odłożonej słuchawce

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

biper78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2016, 21:53
Domofon dzwoni prz odłożonej słuchawce

autor: biper78 » 11 sty 2021, 9:33

Dzień dobry
Między świętami firma podłączała mi domofon na słupku przy furtce, słuchawkę w domu ( z zasilaczem), ukryty przycisk otwarcia furtki i bramą dwuskrzydłową. Słuchawka to chyba Urmet Signo 1140/41 ( tak samo wygląda) gdzie mam możliwość otwarcia również bramy z domu.
Pojawił się problem a mianowicie już kilka razy w ciągu tygodnia przy odłożonej słuchawce słychać sygnał dzwonka ze słuchawki. Jest on cichszy niż normalnie. Jak podniosę słuchawke to nadal ten dźwięk słychać oraz delikatne buczenie. Przy furtce słychać wszystko normalnie. Zauważyłem kilka sytuacji:
- słychać cichy sygnał dzwonka, podchodzę do domofonu jak zadzwonię domofonem ( wtedy sygnał dzwonka wiadomo jest głośniejszy) otworzę furtkę to wtedy jest wszystko OK, czyli nie słychać już sygnału dzwonka
- słychać cichy sygnał dzwonka, podchodzę do domofonu jak zadzwonię domofonem ( wtedy sygnał dzwonka wiadomo jest głośniejszy) otworzę furtkę to wtedy jest wszystko OK, czyli nie słychać już sygnału dzwonka, lecz po paru sekundach lub minutach zaczyna cicho znów dzwonić. Próbowałem wyłączyć z prądu - nic nie daje

Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów