Wylewka w piwnicy

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Pejsu
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2017, 20:15
Wylewka w piwnicy

autor: Pejsu » 24 wrz 2017, 20:26

Witam ,

Potrzebuję porady w wykonaniu wylewki w piwnicy w swoim rodzinnym domu .
Dom jest dość stary , z zewnątrz jest wykonane odwodnienie a wewnątrz zamiast wylewek jest klepisko , dokładniej w 3 z 5 pomieszczeń . Podczas ostatnich dużych deszczów zauważyłem gromadzenie się wody spod tej " posadzki" .
Chciałbym wybrać tą ziemię i zastąpić ją betonem . Problem polega na tym że nie wiem jak to dokładnie zrobić i szukam porad .
Zakładam wykopanie całości na głębokość (no właśnie jaką?) , następnie zasypać częściowo gruzem i wyrównać piaskiem , przykryć folią , dać styropian (nie wiem jakiej grubości ) położyć znów folie i zalać betonem( jakiej klasy ? jaka grubość ) , Czy jak wywinę folie na ścianę to będzie dobrze i czy mogę dać jeszcze styropian tak aby izolował ścianę od betonu ?
Proszę o jakąś poradę .
Pozdrawiam
Piotrek

erzecznikkt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 15 lip 2014, 14:08
Re: Wylewka w piwnicy

autor: erzecznikkt » 13 paź 2017, 11:48

Można przyjąć, że grunt należy wybrać na około 45 cm licząc od powierzchni posadzki, co wynika z grubości kolejnych warstw. Podsypka z piasku i gruzu to około 15 cm. Wylewka betonowa powinna mieć grubość około 15 cm, może być wykonana z chudego betonu o wytrzymałości 6-9 MPa. Hydroizolację należy ułożyć na 15 cm zakładkę. Na niej układamy termoizolację ze styropianu o współczynniku odporności na ściskanie minimum 80 kPa i minimalnej grubości 10 cm. Tak wykonane ocieplenie należy zabezpieczyć warstwą wylewki o grubości minimum 5 cm. Przykładowy układ (kolejność) warstw można zobaczyć na schemacie w zakładce Fudament/ ściana fundamentowa: http://www.knauf-industries.pl/program, ... wania.html

ralion
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: Wylewka w piwnicy

autor: ralion » 24 lis 2017, 13:50

Jeżeli planujecie robić betonową wylewkę to musicie wyposażyć się w dobrej jakości wiadra budowlane. Polecam wam firmę 4ele z Bydgoszczy. Są producentem wiader budowlanych. Korzystam z ich produktów i nigdy nie miałem z nimi problemów.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów