"mur oporowy" na skarpie zabezpieczony konarami i

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marlena_bn
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2010, 15:03
"mur oporowy" na skarpie zabezpieczony konarami i

autor: marlena_bn » 23 cze 2010, 15:39

Witam ! Czy ogrodzenie w granicy powinno mieć zezwolenie na budowę? Ogrodzenie stoi na sztucznej skarpie utworzonej przez inwestora, odległość od lica budynku do ogrodzenia wynosi 2,92 m natomiast brzeg skarpy usytuowany jest średnio w odległości 2,53 m licząc od lica budynku. Ogrodzenie jest wykonane z płyt betonowych i nie ma muru oporowego zastąpiony jest starymi konarami i blachą. Całość ogrodzenie plus skarpa grozi zawaleniem i bezpieczeństwem ludzi i zwierząt. Wysokość skarpy wynosi do 1,40 m. Odległość od słupka granicznego do ogrodzenia wynosi 0,16 m. Problem z ogrodzeniem trwa już kilka lat mimo że było zgłaszane do inspekcji budowlanej nie przynosi skutków. Nie ma odpływu wody z działki i wszystko spływa do mnie na teren,a budynek narażony jest na podmoknięcie. Szukam wskazówki aby rozwiązać tą udrękę bo nikt nie chce mi pomóc.

samouk
Re: "mur oporowy" na skarpie zabezpieczony konaram

autor: samouk » 23 cze 2010, 21:39

Witam,
Wszystko to dość skomplikowane. Można by prosić o jakiś szkic (najlepiej w skali)?

Pozdr.

Przemek
Re: "mur oporowy" na skarpie zabezpieczony konaram

autor: Przemek » 25 cze 2010, 12:23

jak zabezpieczyć skarpę przed osuwaniem sie
na krawedzi skarpy stoi ogrodzenie

samouk
Re: "mur oporowy" na skarpie zabezpieczony konaram

autor: samouk » 25 cze 2010, 20:55

Przemek pisze:jak zabezpieczyć skarpę przed osuwaniem sie
na krawedzi skarpy stoi ogrodzenie

Gdyby tylko o to chodziło, to bym od razu dał odpowiednią radę. Jednak z tekstu marleny_bn wynika, że jest tam gdzieś jakiś "słupek graniczny" w odległości 0,16 m od tego ogrodzenia. Dlatego prosiłem o jakiś rysunek (rzut z góry), aby lepiej się zorientować w sytuacji. Czy jest tam jakaś granica działki :?: :roll:. I czy ogrodzenie jest, czy nie jest na granicy?

Pozdr.

Javier
Aktywny
Aktywny
Posty: 176
Rejestracja: 11 maja 2015, 13:04
Lokalizacja: Żyrardów
Kontaktowanie:
Re: "mur oporowy" na skarpie zabezpieczony konaram

autor: Javier » 28 sie 2015, 10:27

Szukając informacji nt. zabezpieczania skarpy, udało mi się znaleźć info, że dobrze sprawdza się w tym celu geosiatka komórkowa. Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć? Można ją kupić np. w sklepie www.geoproduct.pl jednak zanim zdecyduje się na zakup, chciałbym poznać trochę więcej szczegółów.

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 212
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: "mur oporowy" na skarpie zabezpieczony konarami i

autor: Nephalim123 » 20 paź 2017, 11:05

To zależy jeszcze jaka dokładnie skarpa. Jeśli to tylko zsuwanie powierzchownej warstwy to da się zrobić tanim kosztem. Wystarczy obsadzić roślinami jak róża pomarszczona czy rabatowa nawet.
Z bardziej wymagających to żebra betonowe i zadarnianie albo geosiatka z kotwieniem. Na skalnych skarpach i kamienistych gdzie nigdy nic nie wiadomo to chyba lepiej zainwestować w gwoździe gruntowe czy coś w tym stylu jak tu na przykład mają http://aprofi.pl/budownictwo-inzynieryjne/


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 6 gości

Gotowe projekty domów