Prośba o pomoc w wycenie kosztów remontu

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

irussan
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2009, 21:34
Prośba o pomoc w wycenie kosztów remontu

autor: irussan » 06 sty 2015, 0:06

Jestem w trakcie kupna domu. Dom jest dosyć stary i kwalifikuje się do sporego remontu. Jestem na etapie załatwiania kredytu na zakup i remont. Bank, w którym planuję wziąć kredyt wymaga szacunkowego kosztorysu planowanych prac. I tu jest problem, bo nie mam zielonego pojęcia jak wycenić te prace. Dlatego mam prośbę o pomoc w wycenie następujących prac:
1. Dobudowanie łazienki i kotłowni - łazienka mniej więcej o wymiarach wewnętrznych 2 x 2,5 m, kotłownia wstępnie 2 x 3 m. Wysokość obu pomieszczeń 2,5 m. Oba pomieszczenia będą "doklejone" do budynku, więc jedna ściana już stoi. Trzeba zrobić fundamenty, posadzki, pociągnąć ściany, zrobić strop i potem jakiś daszek. Wewnątrz łazienki planuje zrobić płytki na ścianie i posadzce, wewnątrz kotłowni posadzka betonowa, a ściany wytynkowane. Proszę o jakąś szacunkową wycenę przy założeniu, że zostanie zastosowany materiał z niższej półki cenowej. Proszę o oszacowanie robocizny oraz kosztów materiału.
2. Uszczelnienie połączenia komina z dachem - oszacowanie robocizny i materiału.
3. Wymiana okien - 2 okna 2,2 x 1,5 m, 4 okna 1,5 x 1,5 m, 1 okienko - 0,7 x 1 m - oszacowanie całego kosztu wymiany okien.
4. Ocieplenie ścian budynku - proszę o podanie szacunkowej ceny robocizny z materiałem, najlepiej za m2.
5. Ocieplenie stropu - proszę o podanie ceny robocizny z materiałem za m2.
6. Postawienie ścianki działowej z bloczków gazobetonowych - o wymiarach 3 m na 2,5 m wraz z montażem drzwi wewnętrznych. Wytynkowanie tej ścianki z obu stron - oszacowanie kosztów robocizny i materiału.
7. Wyburzenie 3 piecy kaflowych oraz 1 komina wysokości około 6 m - oszacowanie kosztów robocizny.
8. Wymiana instalacji elektrycznej - najlepiej jakby ktoś podał cenę za punkt (materiał plus robocizna)
9. Wykonanie nowej instalacji wodnej - najlepiej jakby ktoś podał cenę za punkt (materiał plus robocizna).
10. Wykonanie nowej instalacji CO - planowany zakres prac to montaż pieca do ogrzania powierzchni 100m2, montaż grzejnika łazienkowego oraz montaż 4 grzejników. Instalacja miedziana. Proszę o oszacowanie robocizny oraz materiału bez ceny pieca i grzejników. To sobie mogę sprawdzić.
11. Wykonanie instalacji gazowej - trzeba przenieść licznik gazowy oraz wymienić instalację wewnątrz budynku. Długość instalacji około 15 m. Instalacja stalowa, spawana. Dwa punkty poboru - junkers i kuchenka gazowa. Proszę o oszacowanie ceny robocizny i materiału bez junkersa i kuchenki.
12. Wykonanie kanalizacji - kanalizacja jest już w budynku - najlepiej jakby ktoś podał cenę za punkt (materiał plus robocizna).
13. Częściowe skucie tynków (to co jest odparzone lub zagrzybione) plus odgrzybianie i uzupełnienie tynków. Proszę o podanie szacunkowej ceny za m2.
14. Wymiana posadzki w kuchni - około 10m2 plus położenie paneli - oszacowanie kosztów robocizny i materiału.
15. Malowanie ścian wewnętrznych - proszę o podanie szacunkowej ceny materiału i robocizny za m2.

Będę wdzięczny, za każdą pomoc w oszacowaniu kosztów w/w prac.

Awatar użytkownika
Enerbau
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5990
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Prośba o pomoc w wycenie kosztów remontu

autor: Enerbau » 06 sty 2015, 12:33Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów